mat. prasowe

W Parku Rady Europy, w trzy sobotnie wieczory będzie można obejrzeć doskonałe polskie komedie: „Kochaj albo rzuć”, „Żona dla Australijczyka”, „Szczęśliwego Nowego Jorku”. Na letnie, plenerowe pokazy „Kina na trawie” zaprasza Muzeum Emigracji w Gdyni.

mat. prasowe

Pierwszy film zostanie wyświetlony w najbliższą sobotę 14 lipca. Seanse na trawie będzie można obejrzeć w Gdyni w Parku Rady Europy vis a vis Teatru Muzycznego.

Wszystkie prezentowane filmy zawierają zróżnicowane wątki emigracyjne przeplatają się z wyobrażeniami Polaków o lepszym świecie, perypetiami bohaterów zderzających się z realiami życia za granicą oraz ich częstym zakłopotaniem i zabawną niezgrabnością w konfrontacji z obcokrajowcami. Wynika z tego wiele barwnych i komicznych sytuacji, które jednak niejednokrotnie skłaniają do refleksji.

 Przesądy na temat obcych, trudności w odnalezieniu się poza ojczyzną i wielka nadzieja na poprawę swojego losu – te czasem zabawne, czasem poruszające emigranckie historie znane są każdej polskiej rodzinie. Ponadto, sympatyków polskich pasażerów ucieszą epizody podróży transatlantyckich – w dwóch filmach pojawiają się unikatowe zdjęcia nakręcone na polskich statkach „Batory” i „Stefan Batory”.

 W programie:

– 14 lipca, godz. 21.30 – „Kochaj albo rzuć”, reż. Sylwester Chęciński;

– 4 sierpnia, godz. 21.30 – „Żona dla Australijczyka”, reż. Stanisław Bareja;

– 25 sierpnia, godz. 21.30 – „Szczęśliwego Nowego Jorku”, reż. Janusz Zaorski.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.