fot. archiwum

Policjanci puckiej komendy w ciągu czterech minionych dni zatrzymali aż czterech sprawców przestępstw narkotykowych. Zatrzymania to pierwsze efekty powołanej na sezon letni grupy do zwalczania przestępstw narkotykowych. Każdy z zatrzymanych usłyszy zarzut posiadania narkotyków, za co grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Nieletni odpowiadać będą przed sądem rodzinnym.

fot. archiwum

Zaczął się sezon letni, dlatego też kierownictwo puckiej komendy analogicznie do roku ubiegłego powołało specjalną grupę do walki z przestępczością narkotykową. Kilku policjantów pracować będzie głównie na terenie miasta i gminy Władysławowo, bowiem tam w okresie sezonu letniego przebywa największa ilość turystów, a co za tym idzie spodziewać się można także większej ilości sprawców przestępstw narkotykowych.

Są już pierwsze efekty. Wczoraj późnym wieczorem we Władysławowie policjanci zatrzymali dwóch nastolatków, przy których znaleźli marihuanę. Przeszukanie w miejscu ich pobytu potwierdziło kolejne porcje tego narkotyku. Łącznie mundurowi zabezpieczyli 44 porcje marihuany. Dwóch 16-latków z okolic Łodzi trafiło do policyjnego aresztu. Dzisiaj zostaną przesłuchani, usłyszą zarzut posiadania narkotyków i przekazani zostaną prawnym opiekunom.

Kolejnym zatrzymanym w dniu wczorajszym, tym razem przez patrol z komisariatu w Juracie był 25-letni mieszkaniec Powiatu Bytowskiego, który w Helu miał przy sobie ponad 8 porcji marihuany. Mężczyzna na widok policjantów próbował ukryć zawiniątko z narkotykiem, policjanci jednak zauważyli jego podejrzane zachowanie. Kilka dni wcześniej także w Helu wpadł 28-letni mieszkaniec, który jak jego młodszy poprzednik próbował odłożyć narkotyki zawinięte w folię aluminiową. Nie umknęło to uwadze policjantów i 28-latek trafił to policyjnego aresztu.

Każdy z zatrzymanych usłyszy zarzut posiadania środków odurzających, za co grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Nieletni będą odpowiadać przed sądem rodzinnym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.