fot. Gdynia Playground 2011/www.facebook.pl PoCoTo

W tym roku druga edycja Gdynia Playground rozpocznie się w sobotę 30 czerwca. Akcja zainicjowana przez Pomorskie Stowarzyszenie Projektantów „PoCoTo” potrwa 2 miesiące. Na Bulwarze Nadmorskim zainstalowane zostaną obiekty do zabawy dla każdego lub po prostu zabawne.

fot. Gdynia Playground 2011/www.facebook.pl PoCoTo

 W zeszłym roku mieszkańców, turystów zaciekawił m.in. koc w kratę z drewna, czy peryskop. Tegoroczna edycja Gdyni Playground odbywa się pod hasłem „Mówimy: bawmy się!”. Do końca sierpnia gdyński bulwar (od pomnika „Rybki” do restauracji „Barracuda”) urozmaicać będzie dziewięć instalacji skłaniających do zabawy lub zabawnych samych w sobie. O wszystkich opowiedzą ich twórcy – w najbliższą sobotę podczas imprezy CudaWianki, w godz. 12.00-18.00.

 Interaktywne obiekty ustawione zostaną na trasie gigantycznego toru kapslowego, który rozciągać się będzie wzdłuż całego bulwaru. Gracze przypomną sobie popularną grę z dzieciństwa, a pokonując meandry toru dotrą do kolejnych elementów wystawy. Będą to: wielka łódka origami, ogromny koń na biegunach, gra w klasy 3:4:Ry, nieco już zapomniana, warto więc pokazać ją dzieciom, Tetris – gra na miarę ludzkich możliwości, bo można w nią grać własnym ciałem, pstryk do zabawy w przeciąganie dla dwojga, Kalejdoskop-Zgadoskop ze zdjęciami zamiast kolorowych szkiełek, GRAma do układania własnego wzoru z pikseli, hit ubiegłego lata – stół piknikowy +30. Przy bulwarze pływać będzie korek bałtycki, wyciągnięty z dna morza, na który będzie można wsiąść.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.