fot. ZKM Gdynia

22 czerwca br. Gdynia otwiera strzeżone kąpieliska, a 23 czerwca tramwaj wodny pływać będzie codziennie, nie tylko do Jastarni, ale także na Hel.

fot. ZKM Gdynia

Gdyński Ośrodek Sportu i Rekreacji w piątek, 22 czerwca 2012 r. otworzy tegoroczny sezon letni na czterech gdyńskich plażach i kąpieliskach strzeżonych. O bezpieczeństwo kąpiących się i plażowiczów zadba 35 ratowników. Pracować będą na czterech kąpieliskach strzeżonych: Babie Doły 100 m, Śródmieście 200 m, Redłowo 200 m, Orłowo 100 m. Na wszystkich kąpieliskach przygotowano brodziki dla dzieci, które ograniczone są siatką sięgającą do samego dna.

Gdyńskie służby ratownicze są dobrze wyszkolone oraz wyposażone w odpowiedni sprzęt motorowodny: dwie łodzie motorowe, skuter z platformą ratowniczą, osiem łódek wiosłowych, pięć kajaków morskich, sprzęt łączności i inne niezbędne urządzenia (m.in. każdy posiada sprzęt ABC oraz rzutkę rękawową), dzięki którym ratownicy przygotowani są do przeprowadzenia szybkich i skutecznych interwencji. Natomiast od 23 czerwca do 2 września 2012 r. rejsy tramwaju wodnego będą się odbywać codziennie na dwóch trasach: 520: Gdynia – Hel  i 530: Gdynia – Jastarnia. Podróż trwa około godziny

Galeria

fot. Kąpieliska Gdynia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.