fot. polska-zbrojna.pl

Niezwykłe widowisko, barwne galowe mundury i musztra paradna przy dźwiękach marszowej muzyki – takie atrakcje czekają podczas Festiwalu Orkiestr Wojskowych w Gdyni w dniach 22-24 czerwca.

fot. polska-zbrojna.pl

Kulminacyjnym punktem festiwalu będzie sobotni koncert galowy na placu przed Akwarium Gdyńskim, w sąsiedztwie legendarnego żaglowca „Dar Młodzieży” obchodzącego 30. rocznicę podniesienia bandery. Wystąpią: Orkiestra Reprezentacyjna Marynarki Wojennej, a także orkiestry wojskowe z Bydgoszczy, Elbląga, Krakowa, Torunia i Warszawy, Orkiestra Morskiego Oddziału Straży Granicznej z Gdańska oraz Kompania Reprezentacyjna Marynarki Wojennej.

Gwiazdą koncertu, który poprowadzi Piotr Bałtroczyk, będzie Mieczysław Szcześniak. W programie również: pokaz śmigłowca, występy taneczne i wokalne, szczudlarze, pokaz sztucznych ogni. Festiwal potrwa dwa dni, występy orkiestr będą mogli podziwiać nie tylko Gdynianie ale i Wejherowianie, gdzie na w piątek (22 czerwca) o godz. 19.00 na Placu Jakuba Wejhera zagra Orkiestra Wojskowa z Torunia. Orkiestry wojskowe z Krakowa i Bydgoszczy zawitają również w sobotę (23 czerwca) do wsi Orle, koncert o godz. 11.00.

Również w sobotę swoje 30-lecie obchodzić będzie Dar Młodzieży. Uroczystości trać będą od samego rana, od 15.00 do 20.00 żaglowiec będzie udostępniony do zwiedzania. Pokaz stawiania żagli o godz. 23.45, po koncercie orkiestr wojskowych. Na festiwal zapraszają: Oddział Kultury Departamentu Wychowania i Promocji Obronności MON, Dowództwo Marynarki Wojennej oraz Miasto Gdynia.

 Program Festiwalu Orkiestr Wojskowych w Gdyni:

 sobota (23 czerwca)

Molo w Orłowie – godz. 10.00 –  koncert orkiestr wojskowych z Warszawy, Torunia, Elbląga oraz Orkiestry Morskiego Oddziału Straży Granicznej;

 al. Jana Pawła II  (plac przed Akwarium Gdyńskim) – godz. 21.00 – koncert galowy festiwalu (a po nim kolejne atrakcje w ramach obchodów 30-lecia „Daru Młodzieży”);

 niedziela (24 czerwca)

– godz. 11.00 – parada orkiestr wojskowych ul. Świętojańską (początek: Urząd Miasta Gdyni);

– godz. 12.00 – udział orkiestr w uroczystości obchodów Święta Marynarki Wojennej przy Płycie Marynarza Polskiego;

– godz. 16.00 – parada orkiestr wojskowych na Bulwarze Nadmorskim (początek: Skwer Arki Gdynia).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.