mat. prasowe

W piątek 22 czerwca na wejherowskim rynku wystąpi Orkiestra Wojskowa z Torunia, z gościnnym udziałem chóru mieszanego Camerata Musicale z Wejherowa. Koncert rozpocznie się o godzinie 19.00.

mat. prasowe

Festiwal Orkiestr Wojskowych „Gdynia 2012”odbędzie się w ramach obchodów Dni Morza w dniach 23-24 czerwca. Koncerty orkiestr prezentowane będą w Gdyni oraz w pobliskich miejscowościach m.in. w Wejherowie.

Orkiestra Wojskowa z Torunia została sformowana 6 czerwca 1945r. Zespół od lat nieprzerwanie, aktywnie uczestniczy w życiu kulturalnym miasta Torunia i regionu. Do głównych zadań orkiestry należy zabezpieczanie uroczystości wojskowych w takich instytucjach jak: Inspektorat Wsparcia Sił Zbrojnych, Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia im. Gen. Józefa Bema, 12 Wojskowy Oddział Gospodarczy czy 6 Samodzielny Oddział Geograficzny.

Liczne grono muzyków zespołu stanowią absolwenci Akademii Muzycznych w Bydgoszczy, Poznaniu i Gdańsku. W etatowym składzie zespół z powodzeniem wykonuje muzykę marszową, religijną i popularną. Pokazy musztry paradnej wykonywane w mundurach historycznych z okresu księstwa warszawskiego stanowią dla widzów niewątpliwą atrakcję i zawsze odbierane są z dużym zainteresowaniem.

Camerata Musicale z Wejherowa stanowi zgraną grupę kolegów i koleżanek, których łączy pasja muzykowania. Śpiewanie to dla nich sposób na spędzanie wolnego czasu. Relaks, radość i spełnienie ambicji. Wykonują muzykę dawną, współczesną, sakralną i świecką, negrospirituels i starocerkiewną. Nadrzędnym celem działalności chóru jest koncertowanie i wzbudzenie zachwytu u wszystkich, których porywa śpiew chóralny. W tym właśnie znajdują najwięcej radości ­ bo spontaniczne reakcje i oklaski słuchaczy są dla nich najmilszą nagrodą.

mat. prasowe

Nie znaczy to, że pozbawieni są ducha walki i chęci zdobywania uznania wśród chóralistów. Planują mierzyć się z innymi chórami, biorąc udział w przeglądach, festiwalach i konkursach, które stanowią rzetelny element opiniodawczy dający rzeczywisty pogląd na poziom ich twórczości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.