www.sppgdynia.pl

Od 4 czerwca obowiązywać będą nowe taryfy opłat za abonamenty i postoje jednorazowe w Strefie Płatnego Parkowania w Gdyni. Z dniem 1 czerwca drożeje opłata za przejazd komunikacją miejską.

www.sppgdynia.pl

Wzrost opłat za korzystanie ze Strefy Płatnego Parkowania jest konieczny dla utrzymania prawidłowych relacji cenowych, tak, by wybór miejskich środków transportu był bardziej opłacalny od podróżowania własnymi pojazdami. Radni podjęli uchwałę w sprawie ustalenia strefy płatnego parkowania na terenie Miasta Gdyni oraz wysokości stawek opłat za parkowanie i opłaty dodatkowej oraz sposobu ich pobierania oraz wprowadzenia opłaty abonamentowej. Wysokość opłat jednorazowych za parkowanie pojazdów samochodowych w strefie płatnego parkowania na drogach publicznych na terenie miasta Gdyni podrożeją. Pierwsze pół godziny kosztować będzie 1,00 zł (podwyżka o 0,50 zł), drugie pół godziny – 2,00 zł (podwyżka o 0,50 zł), natomiast każda kolejna pełna godzina – 3,00 zł (podwyżka o 1,00 zł). Wzrosną także ceny za abonamenty.

Celem Strefy Płatnego Parkowania jest zwiększenie dostępności miejsc parkingowych znajdujących się w centrum miasta oraz ograniczenie ruchu samochodowego na rzecz transportu publicznego. Odkąd strefa funkcjonuje dwukrotnie podwyższano ceny biletów za korzystanie z komunikacji zbiorowej ze względu na wzrost kosztów jej funkcjonowania. Kolejna zmiana zostanie wprowadzona dziś tj. od 1 czerwca 2012 r. Zdrożeją wszystkie bilety jednorazowe: jednoprzejazdowe i czasowe, natomiast ceny biletów okresowych (miesięcznych, 30-dniowych i semestralnych) nie ulegną zmianie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.