fot. GK

Szóstoklasiści z powiatu słupskiego okazali się najsłabsi na Pomorzu. Uczniowie klas szóstych ze Słupska i okolicznych miejscowości wypadli najgorzej podczas sprawdzianu kończącego szkołę podstawową. Niecałe pięćdziesiąt procent punktów to wynik  najgorszy w historii.

fot. GK

Ze sprawdzianu wiedzy, który kończył szkołę podstawową uczniowie mogli zdobyć maksymalnie 40 punktów. Najgorzej na Pomorzu napisali sprawdzian szóstoklasiści z powiatu słupskiego, którym nie udało się zdobyć nawet pięćdziesięciu procent punktów. Choć dla wielu szkół ocena może wydawać się niesprawiedliwa, uczniów z powiatu słupskiego można podzielić na tych słabych i jeszcze gorszych. Ostatnie niechlubne miejsce zajęli szóstoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Słupsku ze średnią 18 punktów.

To, że sprawdzian szóstoklasistów był trudny potwierdzają wyniki nie tylko na Pomorzu, ale w całym kraju. Średnia krajowa to 23 punkty. O trzy gorzej niż w 2011 roku. Choć statystyki pokazują, że dzieci z małych miejscowości wypadają na sprawdzianie kończącym szóstą klasę gorzej niż uczniowie z dużych miast, w przypadku powiatu słupskiego dzieci z wiosek na pewno statystyki nie zaniżały. Szóstoklasiści z podsłupskich Siemianic uzyskali bowiem jeden z najlepszych wyników z województwie pomorskim. – Zamiast szukać usprawiedliwienia w statystykach, grono pedagogiczne każdej szkoły powinno samo przeanalizować wynik swoich uczniów – mówi Danuta Konkol, dyrektor Zespołu Szkół w Siemianicach.

Zarówno słupski wydział oświaty jak i delegatura kuratorium nie chcą komentować słabego wyniku szóstoklasistów z powiatu słupskiego. Średni wynik całego województwa pomorskiego to 22, 91 punktów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.