fot. GK archiwum

Jeden z najstarszych, największych i najpiękniejszych żaglowców świata, czarnoburtowy rosyjski Kruzenstern, na cztery dni zawita do Gdyni. Będzie od 2 do 5 czerwca cumował w basenie Prezydenta, przy kei Nabrzeża Pomorskiego, vis a vis Akwarium Gdyńskiego.

fot. GK archiwum

Po raz kolejny na cztery dni do Gdyni zawita największy, mierzący 104 m długości czteromasztowy żaglowiec. – Warto w sobotę, 2 czerwca, w porze poobiedniej wypatrywać go na redzie, gdyż  ok. godz. 16.00 spodziewany jest w porcie. – informują urzędnicy UM Gdyni. Statek będzie można zwiedzić 3 i 4 czerwca (niedziela i poniedziałek) w godzinach od 10.00 do 18.00

Jeden z największych (obok Siedowa i Royal Clippera) żaglowców i ostatnich windjammerów, czyli wielkich transoceanicznych statków towarowych o napędzie żaglowym . Żaglowiec został zbudowany w 1926 w stoczni J. C. Tecklenborg w Wesermünde dla Ferdynanda Laeisza. Pływał pod nazwą Padua (Padwa) jako żaglowiec towarowy, przywożąc do Europy saletrę z Chile, Południowej Ameryki. W roku 1946 został przekazany ZSRR jako odszkodowanie po II wojnie światowej. Obecnie pływa jako statek szkolny rybołówstwa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.