fot. Odyseja Umysłu facebook.pl

Spośród ponad 800 drużyn z całego świata uczniowie z Ekologicznej Szkoły Społecznej w Rumi zajęli pierwsze, drugie, szóste i trzynaste miejsce na Światowym Finale Odysei Umysłu w Stanach Zjednoczonych

fot. Odyseja Umysłu facebook.pl

Uczniowie z rumskiego „Ekologa” zdobyli wysokie pozycje w rankingu na konkursie Odysei Umysłu w Stanach Zjednoczonych. Po wcześniejszym zakwalifikowaniu się w eliminacjach regionalnych, a następnie ogólnopolskich, drużyna z Rumi wygrała co uczyniło ją reprezentantem Polski na światowym finale. Konkurencje zakończyły się w niedzielę 27 maja 2012 roku. Mistrzem Świata w I grupie wiekowej została drużyna najmłodszych wychowanków – dzieci do klasy piątej szkoły podstawowej – trenerki Jolanty Jurkiewicz. Również w I grupie wiekowej zajęła drugie miejsce tym samym stając się Wicemistrzem Świata – klasa V b. Klasa V a zdobyła miejsce 13.

VI miejsce zajęli gimnazjaliści w II grupie wiekowej. Pierwsi Odyseusze z Ekologicznej Szkoły Społecznej w Rumi wrócą do kraju w drugiej połowie tego tygodnia, a pozostali – w przyszłym tygodniu. Gratulujemy i czekamy na powrót szczęśliwych i uhonorowanych „ekologów”. Program Odysei Umysłu realizowany jest w drużynach działających w Szkołach, uczelniach oraz innych placówkach oświatowych i wychowawczych przez odpowiednio wyszkolonych trenerów. Typowa drużyna składa się z siedmiorga zawodników oraz trenera. Na zadania realizowane przez drużynę składają się tzw. zadania spontaniczne oraz problemy długoterminowe.

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.