fot. Bartłomiej Opajdowski

Dzisiaj 24 maja na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rumi odbywają się nieliczne w rejonie zawody dla dzieci niepełnosprawnych. Zawody organizowane są już od 9 lat, uczestniczą w nich dzieci w wieku od 10 do 15 lat.

fot. Bartłomiej Opajdowski

Zawody „Przez ruch do zdrowia” stały się świetną okazją integracji dzieci niepełnosprawnych i sprawnych. Młodzież z dysfunkcjami zdrowotnymi co roku sprawdza się w licznych zmaganiach lekkoatletycznych. Dopingują im i uczestniczą w zawodach również dzieci sprawne. Przygotowane przez nich występy artystyczne dopełniają atrakcje i atmosferę zawodów. – Takich zawodów w naszym rejonie jest bardzo mało – mówi Renata Base ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Rumi, organizatorka i nauczycielka wychowania fizycznego. – Chcę sprawić tym dzieciom radość – dodaje.

Celem zawodów jest między innymi kształtowanie wytrwałości i wiary we własne siły, a także popularyzacja lekkiej atletyki wśród dzieci niepełnosprawnych jako formy aktywnego wypoczynku. Zawody przebiegają na miarę olimpijskiej ceremonii. Jest zapalenia znicza, wciągnięcie flagi na maszt oraz odśpiewanie hymnu. W tegorocznych zawodach udział bierze około 60 dzieci. Po zawodach każdy uczestnik otrzyma książkę pamiątkową, w której sędziowie odnotują jego wynik, dyplom, medal oraz nagrodę niespodziankę.

Galeria

fot. Bartłomiej Opajdowski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.