Obserwując działalność organizacji ekologicznych należy przypomnieć, że kiedyś organizacje te skutecznie zauważały problem przemieszczania i pozbywania się odpadów promieniotwórczych po elektrowniach atomowych na terenach Francji i Niemiec, zaś obecnie te same organizacje przeciwstawiają się wyłącznie ograniczeniu emisji CO2. Zapominając o innych przyczynach ocieplania się klimatu, a skupiają się wyłącznie na krajach Europy Wschodniej uzależnionych od węglowa.

Skoro prawdą jest, że działalność człowieka przyczynia się w decydujący sposób do ocieplania się klimatu, zastanawiający jest fakt dlaczego zarówno organizacje ekologiczne jak i europalralmentarzyści nie zauważają innych komponentów, które mają również decydujące znaczenie w ogólnym bilansie na ograniczenie emisji ciepła wytwarzanego przez człowieka.  Do takich przykładów należy przede wszystkim zaliczyć produkcję nadmiernego ciepła powstałego w procesie energetycznym, a niewykorzystanego przez człowieka. Drugim przykładem skutecznie niezauważanym we wzroście zapotrzebowania energetycznego konsumentów unijnych jest ciągły wzrost presji kampanii marketingowych. Taki wzrost przyczynia się głównie do nieuzasadnionego i nadmiernego wzrostu konsumpcji produktów przy jednoczesnym skróceniu okresu jego trwałości i żywotności.

Skoro presja w walce z ocieplaniem się klimatu skupia się wyłącznie na ograniczaniu emisji CO2, warto by kraje Unii Europejskiej podjęły w końcu priorytet ograniczenia zrzutu emisji ciepła niewykorzystywanego przez człowieka, a wytworzonego przez elektrownie atomowe. W tym przypadku na pewno należy zwrócić uwagę na fakt, że to właśnie elektrownie węglowe produkujące najtańszą energię, najbardziej skutecznie wykorzystują ograniczenie emisji ciepła poprzez wykorzystanie jej dla ogrzania naszych mieszkań. A ponadto dlaczego koncerny energetyczne tak silnie zdominowały jedyny kierunek ograniczenia emisji CO2, który nie musi być chyba jedyny.

Maciej Lorek

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.