fot. Karol_Witkowski internauta Kontakt24 TVN

Dzisiaj około godziny 9.00 prom Stena Spirit w momencie wypływania z portu uderzył w suwnice stojącą na nabrzeżu Bałtyckiego Terminalu Kontenerowego w Gdyni. Suwnica przewróciła się, dwóch pracowników terminala zostało rannych.

fot. Karol_Witkowski internauta Kontakt24 TVN

Prom pasażerski Stena Spirit ze 120 pasażerami i członkami załogi na pokładzie uderzył w suwnice stojącą na terenie BCT w Gdyni. – Prom wychodził z portu pasażerskiego w Gdyni około godziny 8.45. Po drodze na pełne morze mijał jeszcze terminal kontenerowy. W trakcie mijania terminalu doszło do kolizji z suwnicą – poinformowała w TVN24 Dagmara Łuczka z Bałtyckiego Terminalu Kontenerowego (BCT). – Suwnica zawaliła się właśnie w wyniku uderzenia promu – dodała.

W wyniku wypadku rannych zostało dwóch pracowników technicznych terminala. Rzecznik BCT w TVN24 poinformowała, że ranni pracownicy zostali przewiezieni do szpitala, ich stan jest obecnie nieznany. Statek zawrócił do portu, trwa sprawdzanie uszkodzeń promu, a pasażerowie czekają na informację o dalszym przebiegu ich podróży do Szwecji.

fot. sm99 internauta Kontakt24 TVN

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.