fot. nadesłane

Na 50. urodziny Klubu Studenckiego Pomorania zorganizowano wielki zjazd Pomorańców. Uroczyste spotkanie odbyło się 12 maja w Kłosowie koło Przodkowa. Była to znakomita okazja do zapoznania się i integracji pokoleń.

fot. nadesłane

Mimo różnicy wieku między były i obecnymi członkami klubu, można było poczuć magiczną więź łącząca wszystkich – przywiązanie i miłość do Kaszub i Pomorza. Wspomnienia i przekrój całej historii znakomicie przedstawił film, przygotowany specjalnie na tę okazję. Rozdano także upominki w postaci folderu promocyjnego zredagowanego przez obecnych Pomorańców.

Zobacz folder klubu na 50-lecie Pomoranii >>

Jubileusz 50-lecia wpisał się pozytywnie w karty bogatej już historii Klubu. Fakt ten potwierdzają organizatorzy i zaproszeni goście, dziękujący za możliwość spotkania i hucznego świętowania.

– Spadła na nas wielka odpowiedzialność, by zachować dorobek bogatej historii Klubu i z dumą oraz satysfakcją ze spełnienia obowiązku ideowego zapoczątkować kolejne półwiecze. Dostąpiliśmy zaszczytu z racji działania w czasie wielkiego jubileuszu Pomoranii – powiedział obecny prezes Klubu Pomorania, Paweł Kowalewski.

Klub Studencki Pomorania powstał w 1962 roku. Jednym z jego założycieli był Lech Bądkowski, który nazwał go „podchorążówką Zrzeszenia”. Celem Klubu było integrowanie studiującej na trójmiejskich uczelniach młodzieży z Kaszub i Pomorza, poznawanie historii i literatury regionu oraz promowanie języka i tożsamości kaszubskiej. No i oczywiście wykreowanie przyszłych działaczy Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego, największej na Pomorzu organizacji pozarządowej.

Nadesłała Wioleta Dejk, Klub Studencki Pomorania

Galeria

fot. nadesłane

Folder Klubu na 50-lecie Pomoranii >>

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.