www.wejherowo.policja.gov.pl

Podczas długiego weekendu wejherowscy policjanci otrzymali informację o zdarzeniu na jeziorze Żarnowieckim w Nadolu. Łódź motorowo – wiosłowa wywróciła się na wodzie wraz z czterema osobami na pokładzie – dwójki rodziców i dzieci (10 m-cy i 4 latka).

www.wejherowo.policja.gov.pl

Podczas długiego majowego weekendu policjanci otrzymali zgłoszenie o wywróceniu się łódki na jeziorze Żarnowieckim w Nadolu wraz z 4 osobami na pokładzie. Policjanci udali się na miejsce i wstępnie ustalali okoliczności zdarzenia, z których wynikało, że dwie osoby dorosłe wraz z dwójką małych dzieci (10 miesięcy i 4 latka) wypłynęły łodzią motorowo – wiosłową na jezioro. Najprawdopodobniej podczas zawracania na jeziorze, stracili panowanie nad łodzią, w wyniku czego łódź wywróciła się i wszyscy pasażerowie wpadli do wody – informuje rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie.

Starsze z dzieci zachłysnęło się wodą. Osoby przebywające na brzegu natychmiast ruszyły tonącym na ratunek. Wobec 4-latka podjęto reanimację. Po chwili chłopiec odkrztusił wodę. Rodzice wraz z dziećmi zostali śmigłowcem oraz karetką przetransportowani do wejherowskiego szpitala. Zgodnie z wstępnymi ustaleniami funkcjonariuszy do wypadku doszło w odległości około 150 metrów od brzegu, gdzie głębokość wody wynosić może od kilku do kilkunastu metrów. Śledczy wyjaśniają okoliczności zdarzenia.

Sezon letni przed nami policja już teraz apeluje o bezpieczeństwo na wodzie – Przed wypłynięciem, najlepiej sprawdzić, kto umie pływać. Jeśli nie wszyscy dorośli to potrafią, to zadbajmy, aby takie osoby miały na sobie kamizelki asekuracyjne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.