www.kosakowo.pl

Forum Norda zrzeszająca 18 gmin północnej Polski i Gdynię zaprezentowało film, który ma zachęcić turystów ale i mieszkańców do spędzenia wolnego czasu na ich terenie. Jest to przewodnik promujący nasz region, liczne i różnorodne miejsca z których każdy powinien wybrać coś dla siebie.

www.kosakowo.pl

Metropolitalnym Forum Wójtów, Burmistrzów, Prezydentów i Starostów NORDA, które tworzy Gdynia i 18 gmin najbardziej na północ Polski wysuniętego obszaru Kaszub postanowiło wspólnie otworzyć sezon turystyczny. Na zorganizowanej w Helu 24 kwietnia 2012 roku w Muzeum Obrony Wybrzeża wspólnie zaprezentowały swoje atrakcje turystyczne w przygotowanym filmie promocyjnym. Na mapie wyróżnionych zostało łącznie 39 miejsc. W każdej z kategorii jak miasto, morze, plaża, las, sport, kultura, sztuka, kulinaria, zabytki czy imprezy można znaleźć coś dla siebie właśnie na Pomorzu.

Przygotowany kalendarz imprez zapełniony jest wydarzeniami od czerwca do września włącznie. W czerwcu między innymi Gdyni Sailing Days, Rybacka Pielgrzymka Morska z Kuźnicy do Pucka, Zjazd Śpiewaków Kaszubskich w Rumi czy Festiwal Ryby w Łebie. W lipcu znany już Heineken Open’er Festiwal w Gdyni czy Sun Grass Festiwal w Redzie. Sierpień to czas festynów, dożynek, jarmarków. Wrzesień będzie na sportowo, festiwalowo i z humorem. Warto zapoznać się z ofertą Gdyni i Północnych Kaszub aby później nie żałować, że coś ciekawego nas ominęło.

WIDEO

[youtube_sc url=”http://youtu.be/yzldB9EVd3A”]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.