www.cmm.pl

28 i 29 kwietnia 2012 r. odbędzie się wielkie otwarcie Ośrodka Kultury Morskiej, najnowszego oddziału Centralnego Muzeum Morskiego w Gdańsku. W najbliższy weekend zagwarantowanych będzie dużo atrakcji dla zwiedzających.

www.cmm.pl

Nowoczesne muzeum zlokalizowane jest nad brzegiem Motławy, tuż obok Żurawia. Otwarciu towarzyszyć będzie weekend pełen atrakcji dla zwiedzających. Oprócz zwiedzenia trzech wystaw – dwóch stałych „Ludzie, statki, porty” i „Łodzie ludów świata” oraz wystawy tymczasowej „Zanurz się i poznaj tajemnice wraków z Bałtyku”, będzie również możliwość poznania muzeum od kulis. Archeolodzy zademonstrują działanie supernowoczesnego ramienia do zdjęć 3D, a konserwatorzy pokażą, na czym polega liofilizacja.

Dla najmłodszych przewidziano warsztaty plastyczne oraz gry i zabawy w specjalnie na ten czas rozstawionym tipi. W ramach „Science show” odbędzie się pokaz eksperymentów chemicznych prowadzonych przez pracowników gdyńskiego Experymentu (godz. 14:00-17:00). Na zakończenie pierwszego dnia świętowania odbędzie się wieczorne widowisko multimedialno-przestrzenne z udziałem światła, dźwięku i efektów specjalnych, które rozpocznie się w sobotę o godz. 20:00.

www.cmm.pl

Wsparcie przy projekcie „Przebudowa i rozbudowa infrastruktury kulturalnej Centralnego Muzeum Morskiego w Gdańsku na potrzeby Ośrodka Kultury Morskiej” udzielone zostało przez Islandię, Lichtenstein i Norwegię poprzez dofinansowanie ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Również projekt dofinansowany został ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.