fot. I Aquathlon Rumia/Iwona Suchenia

II Aquathlon Rumia 2012 odbędzie się 28 kwietnia 2012 roku na obiektach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Mickiewicza w Rumi. Zawody rozpoczynają się o 9.00

fot. I Aquathlon Rumia/Iwona Suchenia

Po raz drugi w Rumi odbywać się będą zawody w aquathlonie (pływanie + bieganie). Zawodnicy w kategorii wiekowej od 8 lat do +40 zmierzą się na pływalni oraz stadionie MOSiRu w Rumi na odpowiednich do wieku dystansach. Najwięcej do pokonania będą mieli zawodnicy i zawodniczki od 16 lat. Na basenie czekać na nich będzie do przepłynięcia dystans 800 metrów, natomiast na stadionie trasa 5 km. Bieg odbędzie się na wytyczonej trasie. 1 pętla, czyli bieżnia stadionu i trasa wokół stadionu mierzyć będzie 1 km.

Na poprzednich zawodach na starcie stawiło się ponad 60 osób. W tej licznej grupie znalazł się również polski aktor, producent filmowy Bartłomiej Topa. Zawody w Rumi była dla aktora przygotowaniem do startu w triathlonie w Suszu. Miejmy nadzieje, że zawody wpiszą się na stałe w kalendarz imprez sportowych Rumi i przyciągać będą z roku na rok coraz więcej osób z całej Polski.

Organizatorem zawodów jest klub UKS Tri-Saucony Rumia.

mat. prasowe/trasa biegu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.