mat. prasowe

Tegoroczny rajd hufca odbył się w dniach 21-22 kwietnia 2012r. Był szczególny, ponieważ rozpoczynał obchody 80-lecia naszego hufca, które przypadają w tym roku.

mat. prasowe

W rajdzie brało udział 19 patroli, na trasie zlokalizowanych było pięć punktów: medyczny, INO (Impreza Na Orientację), pionierki, militarny oraz punkt, w którym przeprowadzany był quiz historyczny z pytaniami dotyczącymi 80-letniej historii harcerstwa w Rumi. Równolegle podczas imprezy na terenie Domu Harcerza w Rumi w ramach Rajdu Hufca odbywał się „Turniej Pancernych” dla najmłodszych zuchów. Zuchy zaczęły króciutkim apelem o 12.00 i wyruszyły do pobliskiego lasu na grę terenową. Przeszły chrzest, na którym malowano twarze, kilkoro złożyło uroczystą Obietnicę Zucha.

Około godz. 16.30 do Domu Harcerza zjechała grupa motocyklistów i harley’owców, po niespełna dwóch godzinach wyruszyli ulicami Rumi w kierunku uroczystego ogniska, które odbyło się na polanie obok Miejskiego Domu Kultury w Rumi. W ognisku uczestniczyło ponad 300 osób. Na zakończenie dnia Komendant Hufca hm Bogdan Formella zaprosił wszystkich do wspólnego puszczenia światełka do nieba. W górę poszybowało 80 pięknych lampionów przy akompaniamencie harcerskiej piosenki i życzeń z okazji 80 lecia hufca.

Na drugi dzień najlepszym wręczono nagrody. I miejsce – puchar przechodni hufca oraz puchar dla najlepszego patrolu otrzymał Patrol Nr 1 z 10 Harcerskiej Drużyny Czerwonych Beretów im gen Sosabowskiego. Również na podium zajmując II miejsce otrzymał Patrol nr II z 10 Harcerskiej Drużyny Czerwonych Beretów im gen Sosabowskiego, III miejsce przypadło dla Patrolu nr 1 z 20 Redzkiej Drużyny Harcerskiej Czarnych Beretów „Reaktywacja”.

Najlepszą harcerką w klasyfikacji indywidualnej została Julia Szymichowska z 20 Redzkiej Drużyny Harcerskiej Czarnych Beretów „Reaktywacja”.

Galeria

mat. prasowe

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.