fot. UM Redy

Miasto Reda obchodzi w tym roku 45-lecie nadania praw miejskich. Z tej okazji miasto wyemitowało jubileuszową monetę. Liczba redzkich talarów jest limitowana.

fot. UM Redy

Reda to kolejny pomorski samorząd, który wydał własną monetę. Monetę okolicznościową o nominale 1 talar redzki z godłem miasta i wizerunkiem kościoła. Talara zaprojektowała i wykonała Mennica Śląska. Jego emitentem jest miasto Reda. Monetę wykonano w mosiądzu w nakładzie 1000 sztuk. Rozdawana będzie w celach promocyjnych podczas tegorocznych obchodów Dni Miasta Redy od 15 do 17 czerwca. – Od dawna myśleliśmy o promocyjnej, pamiątkowej monecie miasta, a w tym roku przy okazji jubileuszu nadania praw miejskich udało nam się plany zrealizować – mówi Iwona Miklewska-Szczygieł z promocji i rozwoju Urzędu Miasta.

Taki oryginalny, niepowtarzalny przedmiot, upamiętniający to ważne dla nas wydarzenie będzie dobrą pamiątką. Już dziś zainteresowanie monetą jest ogromne. – dodaje Miklewska-Szczygieł. Każdy chętny, który chciałby otrzymać monetę powinien uczestniczyć w czerwcowych Dniach Redy. W tym roku przy okazji Dni Miasta Redy i połączonych z tym obchodów 45 lecia nadania praw miejskich odwiedzą Redę delegacje z wszystkich partnerskich miast, tj. z Waldbronn, Rejonu Wileńskiego, Lublińca i Łowicza. Ciekawym elementem podsumowującym wieloletnią, dobrą współpracę będzie planowane posadzenie „drzewa przyjaźni partnerskiej” .

Galeria

fot. UM Redy

1 KOMENTARZ

 1. Witam Redakcję „GAZETY KASZUBSKIEJ”;

  Z PYTANIEM O MOŻLIWOŚC NABYCIA (lub prośbą o skerowanie do osoby tę monetę sprzedającą) wydany w 2012 roku w Redzie:

  1 TALAR REDZKI; ?

  POZDRAWIAM.
  Z poważaniem: Franciszek Helta z Czarnego

  mój adres e-mailowy; fhelta@wp.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.