www.szkuner.pl

W czwartek 19 kwietnia mieszkańcy Władysławowa będą świadkami ćwiczeń przeciwpożarowych na kutrze w stoczni Szkuner. Do kontrolowanej akcji gaszenia pożaru czy ewakuacji z jednostki pływającej przyjedzie kilku wozów strażackich.

www.szkuner.pl

Na terenie portu we Władysławowie odbędą się ćwiczenia przeciwpożarowe zarządzone przez dr inż. kpt. ż. w. Andrzeja Królikowskiego – Dyrektora Urzędu Morskiego w Gdyni. Ćwiczenia rozpoczną się o godzinie 10 rano, a wszyscy zainteresowani będą mogli je obserwować z nabrzeża pasażerskiego w porcie. – „Dołożymy wszelkich starań, aby wszystkie założenia zostały bardzo sprawnie zrealizowane, a fikcyjna akcja potraktowana bardzo poważnie, gdyż bezpieczeństwo naszych pracowników jest dla nas najważniejsze” – mówił Dyrektor stoczni „Szkuner” Sp. z o.o. Adam Otrompka.

Ćwiczenia będą kontrolą umiejętności reagowania służb portowych na sytuację kryzysową związaną z pożarem na kutrze, i sprawdzeniem systemu bezpieczeństwa przeciwpożarowego stoczni „Szkuner” przez załogi kutrów rybackich, pracowników stoczni oraz przybyłych jednostek straży pożarnych z PSP Puck i okolicznych jednostek OSP. Cała akcja zapowiada się być przeprowadzone na szeroką skalę i bardzo efektywnie. – „Nigdy ćwiczeń za dużo, to nie tylko hasło” – informuje prezes Lucyna Boike – Chmielińska. W trakcie działań ratowniczo-gaśniczych będą także przećwiczone procedury Kapitanatu Portu we Władysławowie związane z zagrożeniami zanieczyszczenia wód portowych oraz praktyczne techniki zwalczania rozlewu przez SAR Władysławowo (Morską Stację Ratowniczą).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.