fot. www.forumrowerowe.org

Urząd Miasta w Gdyni rozpoczyna kampanię, która ma skłonić mieszkańców do częstego korzystania z rowerów. Jazda jednośladem będzie łatwiejsza, wygodniejsza i bezpieczniejsza – zapewniają gdyńscy urzędnicy.

fot. www.forumrowerowe.org

Jednym z ważniejszych tematów, nad którym pracują urzędnicy w Urzędzie Miasta Gdyni, jest stworzenie ścisłej i spójnej komunikacji rowerowej w mieście. Sprawy nabierają rozpędu, powołano już nowego urzędnika rowerowego – Rafała Studzińskiego oraz nowego pełnomocnika prezydenta Gdyni ds. komunikacji rowerowej Zygmunta Żmudę – Trzebiatowskiego. – Roboty jest mnóstwo, dlatego konieczne były nowe rozwiązania organizacyjne – informują urzędnicy UM Gdyni.  Zmiany zajdą również w samej Gdyńskiej Radzie Rowerowej, która zostanie uszczuplona o kilku urzędników stałych, a jednocześnie wsparta społecznie przez nowe osoby z organizacji promujących korzystanie z rowerów. Nowo powołane osoby odpowiedzialne za komunikację i politykę rowerową zajmą się propagowaniem, rozwojem i wprowadzaniem udogodnień czy rozwiązań dla sprawnego funkcjonowania komunikacji rowerowej w Gdyni.

Zygmunt Żmuda – Trzebiatowski i Rafał Studziński chcą skorzystać z możliwości współpracy z Gdańskiem, z doświadczeń sąsiednich gmin w zakresie polityki rowerowej oraz aktywnej działalności w stowarzyszeniu PUMA. Przede wszystkim miastem do naśladowania ma być Gdańsk, gdzie ścieżek rowerowych  jest najwięcej w Trójmieście.  Priorytetem w najbliższym czasie będzie budowa dróg rowerowych. – Zaczęliśmy od przejrzenia planów związanych z przebudową ul. Morskiej. Udało nam się wprowadzić kilka poprawek, które ułatwią życie rowerzystom. Niestety, związane to będzie z opóźnieniem prac, ale moim zdaniem warto poczekać – mówi Zygmunt Żmuda-Trzebiatowski. Równolegle przeglądają wszystkie aktualnie opracowywane projekty remontowo-inwestycyjne pod kątem rozwiązań usprawniających i racjonalizujących komunikację rowerową. Na czwartkowej konferencji obaj przedstawili swoje kolejne plany działania, m.in. uruchomienie systemu parkingów rowerowych w całym mieście, promocję mobilności aktywnej czy zachęcanie mieszkańców do korzystania z rowerów, rolek oraz wszelkich innych form aktywności. Ponadto gdyńscy urzędnicy planują promować firmy zachęcające do dojeżdżania do pracy rowerami.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.