fot. internauta

Pomorska Agencja Rozwoju Regionalnego w Słupsku rozpoczyna wielką kampanię zachęcającą do inwestowania w powstającym właśnie Inkubatorze Technologicznym. Firmy, które zdecydują się na inwestycje w Inkubatorze muszą jednak spełniać jeden podstawowy warunek – wprowadzać na rynek nowe technologie.

fot. internauta

 Choć budowa inkubatora technologicznego w Słupskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej rozpoczęła się zaledwie siedem miesięcy temu, dziś olbrzymi obiekt jest już prawie gotowy. W budynku trwają ostatnie prace wykończeniowe, a przed nim brakuje już tylko fontanny i ozdobnych krzewów. Równie zaawansowane są też rozmowy z przyszłymi inwestorami.

Warty ponad 40 milionów złotych obiekt ma powierzchnię 7 tysięcy metrów kwadratowych. Dla przyszłych inwestorów przygotowano tu 3 tysiące metrów kwadratowych powierzchni biurowych i tysiąc metrów kwadratowych powierzchni produkcyjnych. W budynku są także sale konferencyjne i powierzchnie magazynowe. Inkubator przeznaczony jest dla firm wprowadzających nowe technologie. – Choć region słupski ma mniejszy potencjał niż Trójmiasto, zarząd Strefy pewny jest, że nie zabraknie tu firm inwestujących w nowoczesność – mówi Mirosław Kamiński, prezes zarządu Pomorskiej Agencji Rozwoju Regionalnego w Słupsku.

fot. Colosseum

Budowa słupskiego inkubatora zakończy się jeszcze w kwietniu. Pierwsze firmy rozpoczną w nim działalność latem tego roku.  Po Gdyni i Gdańsku będzie to trzeci inkubator technologiczny na Pomorzu. W ślad za największymi miastami regionu idą także mniejsze. Inkubator przedsiębiorczości na miarę swoich możliwości zbudowało już Debrzno. Kolejny powstanie w Kwidzynie. Do budowy przymierzają się także Bytów, Kościerzyna i Kartuzy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.