mat. prasowe

Miłośników przyrody czekają edukacyjne spacery z gdyńskim Experymentem. Wiedzę o ochronie środowiska i bogactwie lasów najlepiej zdobywać podczas spacerów, zwłaszcza rodzinnych, w otoczeniu pięknej przyrody. Takie jest założenie szkoleń terenowych organizowanych przez Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni.

mat. prasowe

Unikatowe zajęcia z zakresu ochrony środowiska i różnorodności gatunkowej trójmiejskich lasów zostały przygotowane z myślą o rodzinach z dziećmi (powyżej 5 roku życia), młodzieży i dorosłych. Pierwsza odsłona projektu – seminarium – odbędzie się 31 marca w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni. Początek – godz. 10.00. Poprowadzi je dr Joanna Mytnik-Ejsmont z Katedry Taksonomii Roślin i Ochrony Przyrody Wydziału Biologii Uniwersytetu Gdańskiego. Wykładowcy z tej samej katedry będą przewodnikami podczas szkolenia terenowego – wycieczki edukacyjnej po Kępie Redłowskiej. Uczestnicy nauczą się obserwować i określać różne gatunki roślin i zwierząt.

Do wyboru są trzy terminy: 12 maja (w godz. 13.00-16.00), 26 maja (w godz. 10.00-13.00), 16 czerwca (w godz. 13.00-16.00). Szkolenia są częścią projektu „Chrońmy środowisko, które znamy – szkolenia terenowe z Centrum Nauki EXPERYMENT”. Liczba miejsc ograniczona.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.