fot. Zoo w Oliwie

Znowu urodziła się nam foka szara! Tym razem jednak nie w fokarium, lecz w ogrodzie zoologicznym. Co ciekawe, pracownicy zoo  nie wiedzieli czy i kiedy szczenię przyjdzie na świat. Na wszelki wypadek przygotowali się do porodu.

fot. Zoo w Oliwie

– Jak co roku mieliśmy nadzieję, że na świat przyjdzie mała foczka. Z tego też powodu na przełomie lutego i marca (to okres kiedy w naturze rodzą się młode) poziom wody w basenie został obniżony, a foki zyskały spory kawałek plaży. Tak na wszelki wypadek oczywiście – mówi Michał Targowski, dyrektor oliwskiego zoo.

Okazało się, że warto dmuchać na zimne! W czwartek przyszła na świat mała foka szara. Foczka urodziła się silna i  aktywna. Czeka na nią imię, jeśli okaże się  samczykiem – Kali, jeśli samiczką Kalinka. – W tych dniach gościli w zoo pracownicy ogrodu zoologicznego w Kaliningradzie. Było dla nich wielką niespodzianką i przyjemnością obserwować narodziny foczki – dodaje dyrektor.

fot. Zoo w Oliwie

Foka szara to jeden z trzech gatunków fok żyjących w Bałtyku. Jest największa, samice mierzą prawie dwa metry długości. Coraz częściej goszczą na naszych plażach. Kilka dni temu dwie foki szare przyszły na świat w helskim fokarium. Te zostaną wkrótce wypuszczone na wolność.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.