fot. Z. Talewski

11 marca w katedrze św. Jakuba w Szczecinie przy kaplicy Gryfitów odbyło się spotkanie modlitewne zorganizowane wspólnie przez Fundacje Naji Goche i Oddział ZKP w Szczecinie oraz  ks. kan. Jana Kazieczki proboszcza świątyni.

Organizatorzy. Od prawej: Brunon Naczk, Sebastian Majka, Witold Bieschke - O/ZKP Szczecin, Józef Galiński - członek Związku Polaków w Niemczech z Berlina, żona i syn p. Bieschke oraz małżonka p. Naczka oraz Zbigniew Talewski - Słupsk, Borowy Młyn / fot. Z. Talewski

Spotkanie poświęcone było pamięci księcia Bogusława XIV ostatniego władcy suwerennego państwa pomorskiego w 375 rocznice Jego śmierci.

Galeria

fot. Zbigniew Talewski

1 KOMENTARZ

  1. …na zdjęciu tym pokazana jest przede wszystkim płyta nagrobna śp.arcybiskupów szczecińsko – kamieńskich…pod nią spoczywa ks.abp Marian Przykucki, który w latach 80 XX wieku był Biskupem Chełmińskim…był wielkim Przyjacielem Kaszubów…często odwiedzał nasze parafie na Gochach uświetniając organizowane tu licznie uroczystości i zgromadzenia patriotyczne. Był wyróżniony przez Fundację Naji Goche wyróżnieniem Wielkiej Bazuny.
    (Na zdj.) Świeczkę wdzięczności i pamięci na grobie abp. w imieniu Gochów zapalili Andrzej Szutowicz i Zbigniew Kazimierz Talewski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.