fot. ZKP Lębork

W Starostwie Powiatowym w Lęborku odbyła się promocja zbioru scenariuszy teatralnych napisanych przez nauczycielki: Elżbietę Pryczkowską, Teresę Wejer i Dorotę Formelę pt. „W krôjnie Grifa”.

fot. ZKP Lębork
fot. ZKP Lębork

Spotkanie  w dwóch językach – polskim i kaszubskim – poprowadzili Aleksandra Wereńczuk-Hinc (Miejska Biblioteka Publiczna w Lęborku) oraz Ryszard Wenta (wicestarosta lęborski, Rada Naczelna Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego) .

Program artystyczny został przygotowany przez nauczycielki i dzieci uczące się języka kaszubskiego w Lęborku, ze Szkoły Podstawowej nr 3 (Barbara Król), Szkoły Podstawowej nr 8 (Teresa Szczypior) i Społecznej Językowej Szkoły Podstawowej przy LTO (Bożena Siuta). Program artystyczny obejmował brawurowe wykonania tańców i piosenek kaszubskich oraz bardzo interesujące przedstawienie przedstawiające walkę kaszubskich dzieci o postaci z bajek przygotowane w oparciu o jeden ze scenariuszy zaproponowanych w promowanej książce.

Następnie prowadzący spotkanie: zaprosili jedną z autorek – Elżbietę Pryczkowską do przedstawienia książki. „W krôjnie Grifa” to zbiór 30 dramatów w języku kaszubskim, które z powodzeniem mogą być wykorzystywane zarówno przez nauczycieli języka kaszubskiego, jak też regionalne grupy teatralne.

Na zakończenie kilka nowoczesnych piosenek w języku kaszubskim przedstawił młodzieżowy zespół muzyczny „Młodzëzna” funkcjonujący przy Oddziale Zrzeszenia Kaszubsko–Pomorskiego w Baninie.

Katarzyna Dampc

Galeria

fot. ZKP Lębork

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.