Kaszubi w starostwie. Promocja książki „W krôjnie Grifa”

04 lutego 2013r. | Drukuj

W Starostwie Powiatowym w Lęborku odbyła się promocja zbioru scenariuszy teatralnych napisanych przez nauczycielki: Elżbietę Pryczkowską, Teresę Wejer i Dorotę Formelę pt. „W krôjnie Grifa”.

fot. ZKP Lębork

fot. ZKP Lębork

Spotkanie  w dwóch językach – polskim i kaszubskim – poprowadzili Aleksandra Wereńczuk-Hinc (Miejska Biblioteka Publiczna w Lęborku) oraz Ryszard Wenta (wicestarosta lęborski, Rada Naczelna Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego) .

Program artystyczny został przygotowany przez nauczycielki i dzieci uczące się języka kaszubskiego w Lęborku, ze Szkoły Podstawowej nr 3 (Barbara Król), Szkoły Podstawowej nr 8 (Teresa Szczypior) i Społecznej Językowej Szkoły Podstawowej przy LTO (Bożena Siuta). Program artystyczny obejmował brawurowe wykonania tańców i piosenek kaszubskich oraz bardzo interesujące przedstawienie przedstawiające walkę kaszubskich dzieci o postaci z bajek przygotowane w oparciu o jeden ze scenariuszy zaproponowanych w promowanej książce.

Następnie prowadzący spotkanie: zaprosili jedną z autorek – Elżbietę Pryczkowską do przedstawienia książki. „W krôjnie Grifa” to zbiór 30 dramatów w języku kaszubskim, które z powodzeniem mogą być wykorzystywane zarówno przez nauczycieli języka kaszubskiego, jak też regionalne grupy teatralne.

Na zakończenie kilka nowoczesnych piosenek w języku kaszubskim przedstawił młodzieżowy zespół muzyczny „Młodzëzna” funkcjonujący przy Oddziale Zrzeszenia Kaszubsko–Pomorskiego w Baninie.

Katarzyna Dampc

Galeria

fot. ZKP Lębork


Opublikowano w: LęborkRodnô ZemiaWiadomości
Tagi: , , , , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz