www.instytutkaszubski.pl

Instytut Kaszubski ogłasza konkurs na Nagrodę Naukową im. Gerarda Labudy. Nagroda zostanie przyznana młodym naukowcom z zakresu badań kaszuboznawstwa i pomorzoznawstwa. Wartość nagrody  to 25 tys. zł

www.instytutkaszubski.pl

Nagroda Naukowa im. Gerarda Labudy przyznawana jest młodym uczonym za wybitne i twórcze prace w zakresie kaszubo- i pomorzoznawstwa. Prace powinny prezentować wysoki poziom humanistyczny, wybitne walory poznawcze oraz interdyscyplinarność, a ponadto napisane pięknym językiem i być zrozumiałe dla czytelników spoza świata nauki. Nagrodę przyznaje się za pracę naukową opublikowaną w ciągu ostatnich trzech lat lub też za cykl prac, z których ostatnia została wydana w ciągu ostatnich trzech lat.

W konkursie mogą wziąć udział badacze (lub zespół badaczy), którzy w roku wydania pracy zgłoszonej do konkursu nie przekroczyli 35 lat. Zgłaszane publikacje mogą mieć charakter opracowań: teoretycznych, metodologicznych, źródłowych. Mogą to być również podręczniki akademickie oraz prace popularyzujące wiedzę o Kaszubach i Pomorzu.

Kandydatów mogą zgłaszać zarówno osoby indywidualne, jak i instytucje akademickie, organizacje pozarządowe, w tym towarzystwa naukowe, redakcje czasopism naukowych, muzea itp.

Wysokość nagrody to 25 tys. złotych. Ogłoszenie wyników odbędzie się 15 września, wręczenie nagrody w październiku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.