www.wejherowo.pl

Wejherowski Klub Sportowy Gryf Orlex otrzymał 80 tys. złotych z miejskiego budżetu. Prezydent Wejherowa Krzysztof Hildebrandt przekazał 50 tys. złotych klubowi na promowanie miasta oraz 30 tys. zł w ramach dotacji dla organizacji pozarządowej na szkolenie dzieci i młodzieży.

www.wejherowo.pl

 WKS Gryf Orlex włączy się w promowanie miasta Wejherowa. Na ten cel klub otrzymał ze środków przeznaczonych na promocję miasta 50 tys. zł – Jesteśmy dumni i cieszymy się z awansu wejherowskiej drużyny piłkarskiej seniorów do ćwierćfinału rozgrywek Pucharu Polski – mówi prezydent Krzysztof Hildebrandt. – Obiecaliśmy już w listopadzie ubiegłego roku, przyznając klubowi Medal Róży, że będziemy wspierali klub WKS „Gryf”. Po nagrodzeniu piłkarzy, trenera i kierownictwa klubu, w lutym br. podjąłem decyzję o przekazaniu środków finansowych na sportową promocję miasta Wejherowa przez drużynę seniorów piłki nożnej w rozgrywkach Pucharu Polski edycji 2011/2012 i rozgrywkach III ligi piłki nożnej w rundzie wiosennej 2012 r.

Promocja zgodnie z umową polegać ma na prezentowaniu symboli miasta – herbu i logo Wejherowa w materiałach drużyny seniorów w rozgrywkach piłkarskich. – Dzisiaj z wielką radością i przyjemnością te pieniądze przekazujemy na rundę wiosenną do 31 maja br. – mówi zastępca prezydenta Wejherowa Bogdan Tokłowicz. – Niewątpliwie o meczu Gryfa z Legią Warszawa, który zostanie rozegrany 13 marca usłyszą wszyscy kibice w Polsce. Wierzę w wejherowskich zawodników i życzę im wspaniałego sukcesu. Jak mówi Rafał Szlas, prezes Wejherowskiego Klubu Sportowego Gryf Orlex, mecz z Legią Warszawa będzie wielkim wydarzeniem sportowym w historii klubu. Nie kryje zadowolenia z przekazanych pieniędzy. – Środki, które otrzymaliśmy z miasta, to niemała dla klubu kwota i liczę, że współpraca w przyszłości będzie układała się owocnie – dodaje Rafał Szlas.

 W 2012 roku 45 organizacji trzeciego sektora, czyli działających społecznie w dziedzinie sportu, turystyki, kultury i sztuki, ochrony zdrowia otrzymało z wejherowskiego budżetu łącznie 426 tys. zł na realizację swoich zadań.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.