fot. lechia2004.futbolowo.pl

Kibice Arki Gdynia przeprosili młodych piłkarzy Lechii Gdańsk i oddali im zabrane przedmioty. Dwa tygodnie temu zamaskowani kibole napadli na uczestników turnieju piłkarskiego w Redzie. Policja zatrzymała wówczas 9 osób.

Delegacja Stowarzyszenia Kibiców Gdyńskiej Arki pojawiła się na treningu młodych piłkarzy w sali Zespołu Szkół Energetycznych w Gdańsku. Gdyńscy kibice zwrócili zawodnikom skradzione w Redzie szaliki i wręczyli słodycze. Arka podarowała też piłkarzom Lechii  przygotowane specjalnie koszulki z nadrukiem „Ponad podziałami. Rocznik 2004” i herbami obu drużyn.

fot. lechia2004.futbolowo.pl

Dwa tygodnie temu zamaskowani kibole napadli na uczestników halowego turnieju piłkarskiego w Redzie. Grały tam dzieci do lat dziewięciu, zaś  Lechia przyjechała z zespołem z rocznika 2004, a więc z drużyną siedmiolatków. Ok. godz. 16 do hali wtargnęło 12 dorosłych kiboli Arki, którzy rzucili się na młodziutkich piłkarzy. Niektórzy mieli na głowach kominiarki. Z ośmiolatków  zrywali biało-zielone: koszulki, szaliki i opaski. Pobili także jednego z rodziców, bo miał na sobie szalik Lechii. W ciągu tygodnia policja zatrzymał 9 osób. Jeden odpowiada za przestępstwo rozboju i zastosowano wobec niego tymczasowy areszt. Pozostała ósemka usłyszała zarzut udziału w bójce oraz pobiciu i pozostają pod dozorem policyjnym. Wszyscy są w wieku 20-26 lat. Chuliganów potępiło Stowarzyszenie Kibiców Gdyńskiej Arki i prezydent Gdyni Wojciech Szczurek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.