reda.pl

W dniach 11 – 18 lutego 2012 r. Szkoła Podstawowa nr 3 w Redzie gościła dyrektorów i nauczycieli szkół wspólnie realizujących projekt „Jesteśmy strażnikami fauny i flory”. Goście reprezentowali 5 państw: Portugalię, Hiszpanię, Holandię, Turcję i Włochy. W wizycie uczestniczyło także 29 uczniów, których bardzo serdecznie przyjęły redzkie rodziny.

reda.pl

 Comenius jest programem, którego celem jest rozwijanie wśród młodzieży i kadry nauczycielskiej wiedzy o różnorodności kultur i języków europejskich oraz zrozumienia jej wartości. Także pomaga młodym ludziom w nabyciu podstawowych umiejętności i kompetencji życiowych niezbędnych dla rozwoju osobistego, przyszłego zatrudnienia i aktywnego obywatelstwa europejskiego. W Redzie w ramach programu Comenius nauczyciele i dyrektorzy instytucji partnerskich zapoznali się z nowoczesną bazą sportowo – dydaktyczną oraz metodami pracy w Zespole Szkół nr 2 oraz Przedszkolu nr 1 w Redzie. Ważnym punktem programu było spotkanie w Urzędzie Miasta, podczas którego Burmistrz Miasta Redy Krzysztof Krzemiński oraz Zastępca Burmistrza Miasta Redy Teresa Kania odpowiadali na pytania gości dotyczące finansowania szkół i przedszkoli oraz inwestycji w naszej gminie. Goście zapoznali się także z systemem oświaty w Polsce.

reda.pl

Organizatorzy spotkania w Redzie przygotowali szereg atrakcji. Ponadto nauczyciele odwiedzili Miejską Bibliotekę Publiczną w Redzie oraz nowoczesną bazę pobytowo – treningową dla sportowców w Gniewinie. Wspólnie z uczniami zwiedzili Muzeum Stutthof, Stare Miasto w Gdańsku oraz stadion PGE Arena.

Uczniowie wszystkich krajów partnerskich wspólnie uczestniczyli w warsztatach związanych z tematyką projektu, przedstawili multimedialne prezentacje swoich krajów i regionów, uczestniczyli w zajęciach lekcyjnych. Wspaniałą okazją do rozmów i wspólnej zabawy był kulig i ognisko, a także wyjazd do Pomorskiego Parku Naukowo – Technologicznego oraz Akwarium Gdyńskiego. Integracja dzieci i młodzieży podczas wspólnych zajęć i wycieczek była bardzo ważnym elementem wizyty. Uczniowie rozszerzyli swoje kompetencje językowe, a nasi goście poznawali tradycje i zwyczaje polskich rodzin. Wierzymy, że nawiązane przyjaźnie będą w przyszłości budowały dobre relacje między zaprzyjaźnionymi krajami. W czasie wizyty ustalono plan dalszej wspólnej pracy, wymieniono się pracami plastycznymi dzieci, materiałami i produktami, które powstały w ramach podejmowanych działań oraz ustalono szczegóły kolejnego spotkania, które odbędzie się w czerwcu, w Turcji.

reda.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.