fot. MOSG

Już ponad 200 uczniów szkół powiatu puckiego zostało w tym roku przeszkolonych przez Straż Graniczną z Władysławowa w zakresie profilaktyki antynarkotykowej. Warsztaty spotykały się z dużym zainteresowaniem dzieci i młodzieży.

fot. MOSG

W ubiegłym tygodniu takie spotkania odbyły się w Zespole Szkół w Mrzezinie, Gimnazjum im. Jana Pawła II w Jastarni oraz w Szkole Podstawowej w Chłapowie. Głównymi ich tematami była przestępczość narkotykowa, związana z nią odpowiedzialność karna i zagrożenia, jakie wiążą się z zażywaniem środków odurzających.

Obowiązkowym elementem każdych warsztatów był pokaz pracy Hugona – psa służbowego Straży Granicznej wyspecjalizowanego w wykrywaniu narkotyków i substancji odurzających. W Chłapowie uczniom zerówki swoje umiejętności zaprezentował także Czart, pies patrolowo – obronny. Dzięki niemu zerówkowicze dowiedzieli się jak prawidłowo reagować w trakcie spotkania z agresywnym psem.

fot. MOSG

– Jak podkreślali strażnicy graniczni z Władysławowa, aktywność i zaangażowanie uczniów podczas warsztatów stały na wysokim poziomie – informuje ppor. SG Andrzej Juźwiak, rzecznik prasowy komendanta Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku.

W ubiegłym roku działania funkcjonariuszy z tej Placówki Straży Granicznej doprowadziły do ujawnienia narkotyków i innych substancji odurzających o łącznej szacunkowej wartości prawie 14 tys. i zatrzymania 5 osób zamieszanych w przestępczość narkotykową.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.