fot. sxc.hu

Fińska firma Metsä Group na swojej stronie internetowej zamieściła informację o planach utworzenia w Gdańsku nowego centrum obsługi finansowej. Według umieszczonej notatki zatrudnienie znajdzie w nim ok. 100 osób. 

fot. sxc.hu

Gdańska Agencja Rozwoju Gospodarczego Sp. z o.o. (investGDA), będąca członkiem inicjatywy Invest in Pomerania, od października 2011 roku prowadziła rozmowy z przedstawicielami firmy Metsä Group. Doszło do kilku spotkań, których celem była prezentacja potencjału regionu, w tym zasobów kadrowych oraz dostępności i standardu powierzchni biurowych. Nieodzownym okazało się wsparcie ekspertów: z firmy Jones Lang LaSalle oraz Hays i Manpower.

Grupa Metsä brała pod uwagę także inne miasta w Polsce i innych krajach, ale zaprezentowana oferta i możliwości rozwoju w naszym regionie przekonały Finów do ulokowania swojego centrum właśnie w Gdańsku. Jak zapewnia inwestor w kolejnych miesiącach podjęte zostaną dalsze kroki w ramach realizacji projektu, w tym rekrutacja pierwszych pracowników.

Metsä Group – firma z branży przemysłu drzewnego, obecna jest w ponad 30 krajach, zatrudniając ok. 13.000 osób. Firma Metsä produkuje w sposób zrównoważony wysokiej jakości produkty z drewna Nordic. Aktywnie angażuje się w badania i rozwój w celu opracowania nowych produktów, rozszerzenia zakresu stosowania obecnych produktów i efektywnego wykorzystania surowca drzewnego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.