www.wejherowo.pl

425 tysięcy złotych miasto Wejherowo przeznaczyło na wspieranie organizacji pozarządowych działających społecznie w dziedzinie sportu, promocji, kultury i sztuki, ochrony zdrowia.

www.wejherowo.pl

W wejherowskim ratuszu przedstawiciele ośmiu organizacji pozarządowych podpisali umowy na dotacje dla organizacji pozarządowych w Wejherowie. Jak powiedział zastępca prezydenta Wejherowa Bogdan Tokłowicz, w 2012 r. 45 organizacji trzeciego sektora, czyli działających społecznie w dziedzinie sportu, promocji, kultury i sztuki, ochrony zdrowia otrzymało łącznie 426 tys. zł na realizację swoich zadań. – Podjęliście się bardzo ważnego zadania – pracy z mieszkańcami w dziedzinie kultury, ochrony zdrowia i sportu – mówi zastępca prezydenta Wejherowa Bogdan Tokłowicz. – Celem działań tych organizacji jest wszechstronny rozwój wejherowian w różnym wieku – od przedszkolaków po seniorów. Dotacje to swoista inwestycja w młodzież. Jesteśmy zadowoleni, że włączają się kolejne stowarzyszenia.

Środki przyznane decyzją prezydenta Krzysztofa Hildebrandta w drodze konkursu, mają ogromny wpływ na ich funkcjonowanie. Umowy podpisali przedstawiciele Klubu Sportowego „Tytani” Wejherowo, Stowarzyszenia Misternicy Kaszubscy, Zrzeszenia Kaszubsko – Pomorskiego,  Wejherowskiego Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej, Integracyjnego Stowarzyszenia Sportowego „START”, Uczniowskiego Klubu Sportowego „Ósemka”, Wejherowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku Polska YMCA i Stowarzyszenia „Zdrowa Rodzina – Zdrowa Gmina”. Każda z organizacji przyznane dotacje przeznaczy na dalszy rozwój i wprowadzania coraz to szerszej ofert dla Wejherowian w każdym wieku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.