fot. Policja

Policjanci z Gdańska zlikwidowali kanał przerzutowy, którym na teren Polski z Holandii mogło trafić nawet pół tony marihuany i haszyszu. W sprawie zatrzymano 21 osób, w tym przywódców przestępczej grupy, magazynierów i dilerów.

Funkcjonariusze zabezpieczyli samochody, blisko 200 tysięcy zł w gotówce oraz zajęli konta bankowe członków gangu. – Policjanci zatrzymali 21 osób związanych z tą grupą przestępczą, która  zajmowała się przemytem narkotyków do Polski i rozprowadzeniem na terenie kraju oraz kradzieżami i włamaniami do samochodów i mieszkań – powiedział Błażej Bąkiewicz z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.

fot. Policja

Zdaniem policji  dwaj mężczyźni, którzy zorganizowali kanał przerzutowy, zostali ujęci w poniedziałek. Pierwszego z nich, 37-latka, funkcjonariusze zatrzymali na ulicy w jednej z wsi pod Pruszczem Gdańskim. Drugi, 35-latek wpadł w ręce policjantów w Gdyni. Z kolei we wtorek zatrzymano 51-letniego magazyniera. Według śledczych, miał on organizować na potrzeby grupy przestępczej pomieszczenia służące do magazynowania narkotyków.

Liderom grupy prokuratura postawiła zarzuty przemytu znacznej ilości narkotyków, za co grozi do 15 lat pozbawienia wolności. Magazynierowi zarzucono wprowadzanie do obrotu narkotyków w znacznych ilościach, za co grozi do 12 lat więzienia. Mężczyźni byli wcześniej karani m.in. za przestępstwa narkotykowe i kradzieże samochodów. W czwartek sąd na wniosek Prokuratury Okręgowej w Gdańsku zadecydował, że ci trzej mężczyźni najbliższe 3 miesiące spędzą w areszcie.

Policja uważa, że grupa działa od początku 2011 r. Narkotyki trafiały do Polski kanałem przerzutowym z Holandii. W czasie transportu ukryte były w kołach używanych samochodów przywożonych na lawetach. Część przywożona była specjalnie przystosowanym samochodem, który w drzwiach miał skrytki. Następnie narkotyki były magazynowane w wynajętych mieszkaniach i garażach. Stąd trafiały do sprzedaży głównie na teren województw pomorskiego i zachodniopomorskiego. Miesięcznie w ten sposób mężczyźni przemycali około 50 kg narkotyków. Policjanci znaleźli przy zatrzymanych członkach grupy i w zajmowanych przez nich pomieszczeniach 56 kg marihuany, haszyszu i kokainy. Odzyskano także sprzęt RTV i AGD pochodzący z włamań o wartości ok. 40 tys. zł. Policja uważa, że zatrzymanie liderów grupy oznacza „ostateczną likwidację kanału przerzutowego”. Jak poinformowano, poszczególni członkowie grupy byli zatrzymywani już od maja ubiegłego roku. Sprawę prowadzi Prokuratura Okręgowa w Gdańsku.

fot. Policja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.