dr Grzegorz Szalewski

Nowa lokalizacja, więcej usług. Szpital w Rumi zamiast obok przychodni NZOZ 1 zostanie zbudowany na obrzeżach Rumi, przy ulicy I Dywizji Wojska Polskiego. Do 2017 roku ma stać budynek szpitala.

dr Grzegorz Szalewski

To, że szpital w Rumi ma być mówi się już od dłuższego czasu. Nie do końca jednak była znana lokalizacja. Początkowo miał on powstać przy ulicy Pułaskiego, w pobliży przychodni. Z miejsca tego niezadowolona była część mieszkańców przyległych terenów. Plan zagospodarowania przestrzennego w tej okolicy również musiałby być zmieniony, jeżeli inwestycja miałaby dojść do skutku. Po miesięcznych spekulacjach, dr Grzegorz Szalewski – inwestor, zmienił lokalizację. Szpital powstanie przy ulicy I Dywizji Wojska Polskiego i do tego większy niż miał być. Ku uciesze dr Szalewskiego nowy teren jest większy, co daje lepsze warunki na rozbudowę.

– Większy teren daje możliwości stworzenia większej liczby oddziałów – mówi dr Szalewski. – Nowa lokalizacja daje także możliwość zagospodarowania miejsca na oddziały chorób wewnętrznych oraz położniczy i dziecięcy, tak aby mieszkańcy Rumi wreszcie mogli rodzić się w tym mieście – dodaje inwestor. Początkowo, gdy szpital miał być przy ulicy Pułaskiego budynek ograniczony był by do trzech sale operacyjnych oraz oddziału chirurgicznego i ortopedycznego, a także laryngologia i okulistyka oraz urologia. Budowa inwestycji ma potrwać 2 lata, począwszy od 2015 roku. Na inwestycje szpitala mają zostać pozyskane środki z funduszy unijnych. Program Operacyjna Innowacyjna Gospodarka, z którego inwestor ubiega się o środki, da możliwość powstania internetowej rejestracji Pacjentów, elektroniczny podpis, elektroniczne prowadzenie dokumentacji medycznej. Ponadto uzyskane środki przeznaczone zostaną na zakup sprzętu medycznego na najwyższym poziomie, najnowszej generacji, używany na świecie nie dłużej niż przez 3 lata. W ramach programu ma zostac zakupiony: laser okulistyczny, aparat USG oraz spektralny Optyczny Koherentny Tomograf.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.