Fot. GDDKiA

Po pierwszych konsultacjach w sprawie budowy Obwodnicy Metropolitalnej  zaczęły  się protesty. Mieszkańcy  gminy Żukowo chcą przesunięcia drogi ekspresowej na zachód, a mieszkańcy Kokoszek domagają się odsunięcia wytyczonej trasy od ich osiedli. Żaden z 4 wariantów drogi nie zyskał akceptacji.

 

Fot. GDDKiA

 

 
Mieszkańcy Kokoszek, Banina, Żukowa , Miszewa, Chwaszczyna i kilku innych miejscowości sprzeciwiają się wariantom planowanej Obwodnicy Metropolitalnej. Po czterech spotkaniach konsultacyjnych z mieszkańcami, zorganizowanych przez drogowców z gdańskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad wraz z projektantami,  już wiadomo, że mieszkańcy regionu będą protestować. Mieszkańcy gdańskich Kokoszek stworzą własny projekt Obwodnicy Metropolii Trójmiejskiej. Postanowili się zrzeszyć i założyć stronę internetową. Ma ona być miejscem, gdzie będą dyskutować i tworzyć swój plan budowy nowej drogi. – Wybudowaliśmy dopiero dom i już  musimy czekać, by dowiedzieć się, który wariant zostanie zaakceptowany i czy przypadkiem nie trzeba będzie burzyć domu – mówi rozgoryczony przyszły mieszkaniec Kokoszek.

Fot. GDDKiA

Mieszkańcom gminy Żukowo nie podoba się żaden z czterech wariantów przebiegu Obwodnicy Metropolitalnej.  – Żądamy przesunięcia trasy od aglomeracji trójmiejskiej, tak by nie przebiegała koło naszych domów – mówią protestujący z Miszewka. Mieszkańcy gminy Żukowo podkreślają, że warianty obwodnicy zostały wytyczone bez współpracy z nimi. Protest tej treści skierowali do GDDKiA:

Fot. GK: Warianty OMT

„My mieszkańcy Banina, Dąbrowy, Miszewka, Miszewa, Chwaszczyna, Tuchomia, Barniewic i Nowego Światu współtworzący z mocy prawa wspólnotę samorządową, składamy protest będący reakcją na ignorowanie naszego stanowiska oraz nas mieszkańców, od ponad 5 lat – w procesie planowania budowy w bezpośrednim sąsiedztwie naszych nieruchomości, drogi krajowej nr 20, która w obecnej formie nosi nazwę Obwodnicy Metropolitalnej. Planowana obwodnica Metropolii Trójmiejskiej miałaby przebiegać po terenach przylegających do Trójmiasta od strony zachodniej. (…) Zarówno podczas spotkania w Chwaszczynie jak również w Miszewku, licznie zebrani mieszkańcy wyrazili w swoich pytaniach, komentarzach i spostrzeżeniach olbrzymi niepokój w związku z planowanymi czterema wariantami przebiegu OMT przez Chwaszczyno, Banino, Dąbrowę, Miszewko, Miszewo, Tuchom, Barniewice i Nowy Świat. Żądamy przesunięcie trasy od aglomeracji  trójmiejskiej w kierunku zachodnim. (…) Planowana inwestycja zagraża bezpośrednio zdrowiu nas i naszych dzieci. Obwodnica, wg w/w wariantów przebiega w tak bezpośrednim sąsiedztwie naszych domów, iż wybudowanie drogi w tym miejscu spowoduje, że korzystanie z naszych nieruchomości w sposób dotychczasowy stanie się niemożliwe bądź istotnie ograniczone” – piszą członkowie komitetu protestującego, któremu przewodzi Mariusz Cieślewicz.

 18 listopada odbędzie się jeszcze jedno spotkanie mieszkańców regionu z GDDKiA – tym razem w Pruszczu Gdańskim.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.