poniedziałek, 25 września, 2023
Strona główna Tagi Żukowo (Powiat kartuski)

Tag: Żukowo (Powiat kartuski)

Żukowo bez kaszubskiej flagi

Przez osiem ostatnich lat Żukowo stało się znakomitym przykładem dążenia do przyszłości z uszanowaniem kaszubskiej kultury...

Zapomniane dzieło ks. Okroya

Ukazało się dzieło wyjątkowe dla Żukowa. Jest nim książka „Dzieje klasztorów norbertańskich w Żukowie”. Jej autorem jest ks. Franciszek Ksawery Okroy, spoczywający na przykościelnym cmentarzu w Żukowie.

Nie chcą takiej obwodnicy

Po pierwszych konsultacjach w sprawie budowy Obwodnicy Metropolitalnej zaczęły się protesty. Mieszkańcy gminy Żukowo chcą przesunięcia drogi ekspresowej na zachód, a mieszkańcy Kokoszek domagają się odsunięcia trasy od ich osiedli.

SLD przegrał wybory

Jerzy Zakrzewski, popierany przez SLD, zamierzał zdobyć Żukowo pod hasłem "Więcej Europy w Żukowie, więcej Żukowa w Europie ", a wybory chciał wygrać w I turze. Jednak nie potrafił prawidłowo złożyć listy kandydatów zgodnie z wymogami Komisji Wyborczej. Nie może więc kandydować na burmistrza Żukowa.
2,137FaniLubię
303ObserwującyObserwuj

Czytaj także

Fot. Karol Stańczak

Rozpoczął się 763. Jarmark św. Dominika

Przez trzy tygodnie miastem rządzić będą kupcy i artyści. W Śródmieściu Gdańska staną setki kramów i stoisk gastronomicznych. Na odwiedzających będzie czekała też Uliczka...