fot. policja..pl

Od najbliższej soboty gdyńscy policjanci rozpoczynają akcję kontroli autokarów, przewożących dzieci na zimowy wypoczynek. Codziennie na parkingu Dworca Morskiego, każda grupa udająca się na zimowisko, będzie mogła sprawdzić stan swojego autokaru.

fot. policja..pl

Tradycyjnie, podczas ferii i wakacji szkolnych, gdyńska drogówka organizuje akcję kontroli autokarów. W czasie tegorocznych ferii, już od 30 stycznia (sobota), codziennie w godzinach 6.00. – 9.00. każda grupa będzie mogła skontrolować swój autokar, przed wyjazdem na zimowisko. Patrol drogówki będzie czekał na zainteresowanych przy ul. Polskiej 1 na parkingu Dworca Morskiego w Gdyni. Policjanci sprawdzą stan techniczny autokaru, wymagane dokumenty oraz zbadają stan trzeźwości kierującego.

W pozostałych godzinach, kontrolę należy zgłosić do dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Gdyni, tel. 58-66-21-622 lub 58-66-21-222. W takim przypadku prosimy o informację z co najmniej jednodniowym wyprzedzeniem, co zapewni sprawne zorganizowanie kontroli.

Kilka porad dla rodziców

Gdy dziecko wyjeżdża na zimowisko, rodzice powinni zwrócić szczególną uwagę, czy:

  • organizator wypoczynku posiada zezwolenie na organizowanie zimowiska w oferowanym miejscu i czy zapewnia opiekę medyczną,
  •  opiekunowie na zimowisku posiadają przygotowanie zawodowe do tej pracy,
  • w czasie przejazdu dzieci będą miały zapewnioną opiekę – na 15 dzieci powinien przypadać jeden opiekun,
  •  firma przewozowa posiada zezwolenie na wykonywanie przewozu osób, dysponuje taborem zastępczym na wypadek awarii, jej kierowcy posiadają odpowiednie kwalifikacje, pojazd wyznaczony do przewozu dzieci ma aktualne badania techniczne (autobus powyżej 15 miejsc – badania co pół roku), ubezpieczenie OC oraz inne (np. NW).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.