fot. gk

Tak nie dawno mieszkańcy miasta Łeby wspólnie ubierali  bożonarodzeniowe drzewko. W niedzielę przy ognisku pożegnaliśmy nie tylko miejską choinkę, ale i te przyniesione przez mieszkańców miasta.

Przy ogromnym ognisku, przy którym ogrzewali się starsi i najmłodsi nasi mieszkańcy, przy kiełbaskach pieczonych w jego żarze mieszkańcy Łeby dokonali symbolicznego pożegnania bożonarodzeniowych choinek. Drzewka zostały pocięte przez strażaków OSP Łeba, spalone, a ich popiół posłuży do obsypania, a tym samym do nawożenia miejskich krzewów, jako naturalnego, a jakże cennego nawozu.

fot. Kazimierz Dygowski

Wydarzenie to nie tylko było pomysłem na spędzanie niedzielnego popołudnia, ale również miało na celu pomoc mieszkańcom, aby na ich podwórkach nie zalegały zapomniane drzewka. Organizatorzy mają nadzieję, że ten zwyczaj na stałe wpisze się w kalendarz wydarzeń łebskiej wspólnoty.

Pomysłodawcom imprezy było Stowarzyszenie Forum Turystyczno – Gospodarcze miasta Łeby przy współudziale włodarzy. Zachęcamy wszystkie wspólnoty to tej integracyjnej i jakże pożytecznej imprezy. Warto!

Ewa Horanin

Galeria

fot. Magdalena Nieczypor

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.