fot. Marynarka Wojenna

Śmigłowiec ratowniczy Marynarki Wojennej udzielił we wtorek pomocy mężczyźnie z kutra rybackiego UST-203. Akcję ratowniczą przeprowadzono 14 mil morskich na północny-wschód od Helu.

fot. Marynarka Wojenna

– Służby ratownicze Marynarki Wojennej zostały zaalarmowane przez Morskie Ratownicze Centrum Koordynacyjne w Gdyni, że pomocy potrzebuje rybak z kutra rybackiego UST-203. Ze wstępnych informacji przekazanych służbom ratowniczym wynikało, że utracił przytomność i potrzebuje natychmiastowej pomocy medycznej – informuje kmdr por. Bartosz Zajda, rzecznik prasowy Dowódcy Marynarki Wojennej.

Na pomoc rybakowi wystartował śmigłowiec ratowniczy Marynarki Wojennej „Anakonda” dyżurujący na lotnisku w Gdyni Babich Dołach. W tym samym czasie Służba SAR skierowała w rejon akcji swoją jednostkę pływającą „Wiatr” stacjonującą w Górkach Zachodnich.

Po 18 minutach lotu śmigłowiec był już na miejscu. Rybak został podjęty na pokład „Anakondy” i pod opieką załogi przetransportowany na ląd, gdzie w stanie stabilnym i przytomny został przekazany obsadzie karetki pogotowia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.