www.nac.gov.pl obraz "Dziewczęta w strojach kaszubskich przybyłe łodziami na uroczystości rocznicowe zaślubin Polski z morzem"

 92 lata temu, po odzyskaniu Pomorza, generał Józef Haller przybył do Pucka i dokonał symbolicznych zaślubin Polski z Bałtykiem. 10 lutego 1920 roku Polska odzyskała 140-kilometrowy odcinek wybrzeża morskiego.

www.nac.gov.pl obraz "Dziewczęta w strojach kaszubskich przybyłe łodziami na uroczystości rocznicowe zaślubin Polski z morzem"

10 lutego 2012 roku w Pucku odbędą się uroczystości 92 rocznicy Zaślubin Polski z Morzem. Uroczystość rozpocznie się na Placu Wolności o godzinie 9:30. Po mszy świętej o godzinie 11:30 dalsza część uroczystości przebiegać będzie w Porcie Rybackim, gdzie zostaną wręczone odznaczenia i wyróżnienia. Z powietrza na wody Zatoki Puckiej zostanie złożony wieniec, następnie delegacje złożą wiązanki kwiatów przy pomniku gen. J. Hallera., któremu w 1919 roku powierzono dowództwo Frontu Morskiego. Patronat honorowy nad uroczystością obejmą między innymi Prezydent RP Bronisław Komorowski, Ks. Abp Sławoj Leszek Głódź, Minister Transportu Budownictwa i Gospodarki Morskiej Sławomir Nowak.

www.miastopuck.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.