www.wikipedia.org

Początki handlu w Wejherowie to „Społem”. Od 1920 roku Spółdzielni Spożywców „Społem” w Wejherowie walczy z konkurencją.

www.wikipedia.org

Początki istnienia Spółdzielni były bardzo trudne. W okresie międzywojennym Spółdzielnia posiadała zaledwie 3 sklepy, do tego konkurencja prywatnego kupiectwa zwalczała Spółdzielnię różnymi sposobami. Spółdzielnię rozwiązano w 1939 roku  przez niemieckie władze okupacyjne.  Po wojnie w 1945 r. odbyło się, z udziałem 36 osób „Walne Zebranie” z zadaniem odrodzenia Spółdzielni Spożywców „Zgoda” w Wejherowie.
Obecnie „Społem” PSS radzi sobie dobrze, nie obawia się konkurencji, która wyrasta z ziemi, jak grzyby po deszczu. – Stawiamy na rozwój, inwestujemy w modernizacje sklepów, powiększamy powierzchnię sprzedażową, wprowadzamy nowoczesny sprzęt oraz systemy komputerowe, których zadaniem jest wspomaganie pracy pracowników sklepów – mówi Mirosława Berlak, nowa prezes Społem Powszechnej Spółdzielni Spożywców „Zgoda” w Wejherowie. – Wszystkie te działania podnoszą jakość obsługi klienta i pozwalają trafniej dostosować ofertę handlowa do jego, również stale rosnących, potrzeb.

Sklep "Społem" w 1970 roku. Fot. PAP/reprod. Maciej Kosycarz

Obecnie zatrudnienie jest znacznie skromniejsze – mamy 60. pracowników, przeważnie o długoletnim stażu. W ostatnich latach wszystkie sklepy zostały gruntownie wyremontowane i zmodernizowane. Pozwoliło to utrzymać stan sieci handlowej otoczonej silną konkurencją na poziomie nie odbiegającym od stanu, a wręcz niejednokrotnie prezentują się korzystniej. Za rozwój handlu w Wejherowie i spółdzielczości pomorskiej, prezydent Wejherowa Krzysztof Hildebrandt podziękował byłemu prezesowi Władysławowi Korzeniewskiemu, który rozpoczął pracę w Spółdzielni w 1990 roku – Było to dla mnie wielkie wyzwanie, bo spółdzielnia zatrudniała wówczas ok. 1300 osób, zrzeszaliśmy 75 zakładów gastronomicznych i ponad 30 zakładów produkcyjnych – mówi Władysław Korzeniowski. – Czasy były trudne – większość towarów, które były sprzedawane w sklepach detalicznych były objęte tzw. rozdzielnikami. Przydziały sporządzane na szczeblu wojewódzkim, co nie zawsze było sprawiedliwe. Pomimo wielu trudności sklepy Społem w dalszym ciągu funkcjonują, pracują nad swoim rozwojem i przyciąganiem do siebie klienta. Od kilku miesięcy spółdzielnia oferuje bony, czyli punkty za każde zakupy. Dzięki nim stali klienci mają możliwość wymiany punktów na atrakcyjne nagrody.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.