fot. UM Łeba

W roku 2011 Związek Miast Bałtyckich, do którego należy Łeba, zorganizował konkurs zatytułowany „Hit turystyczny 2011 roku”. Warunkiem przystąpienia było członkostwo w stowarzyszeniu.

Łeba w wymienionym konkursie zdobyła bardzo wysokie II miejsce! To ogromne wyróżnienie, jakim teraz może szczycić się nadmorski kurort, wybrany spośród ponad 100 innych miast członkowskich.

fot. Radosław Czyżewski

I miejsce zajął zespól kultury w Lipawie – Łotwa

II I miejsce –Jelgava –wieża kościoła Świętej Trójcy – opowieść renesansu o Jelgava-Łotwa.

Każde z miast mogło wystąpić wyłącznie z jednym wnioskiem. Łeba zgłosiła produkt turystyczny pt. Zrewitalizowane Historyczne Centrum Miasta Łeby wraz ze „Ścieżką Czasu” – Aleją Prezydentów RP, której otwarcie odbyło się w sierpniu ubiegłego roku. W konkursie oceniane były m.in. popularność danego wydarzenia i jego wpływ na społeczeństwo. W przypadku Łeby dotyczy to oddziaływania na mieszkańców miasta oraz turystów wypoczywających w nadmorskim kurorcie, którzy chętnie spacerują po ulicy Kościuszki i podziwiają Aleję Prezydentów RP.

Łeba może być dumna ze zdobytego miejsca, ponieważ dzięki Alei Prezydentów RP stanie się jeszcze bardziej popularna za granicą niż jest dotychczas. Jest to kolejna forma niewątpliwie fantastycznej promocji, która rozpowszechniona będzie na europejską skalę. Mamy nadzieję, że pomoże to Łebie w zachęceniu turystów do wypoczynku właśnie w tym mieście. Skusi zarówno turystów którzy korzystali już z kąpieli słonecznych w pięknym nadmorskim kurorcie, jak i tych, którzy zawitają do Łeby po raz pierwszy.

„Ścieżka czasu” jest godna poświęcenia uwagi, ponieważ jest jedyną w Polsce, a prawdopodobnie i w całej Europie Aleją z mosiężnymi odlewami dłoni prezydentów.

Wyboru laureatów dokonywała specjalnie powołana Komisja oceniająca zgłoszone hity turystyczne, składająca się z 5 członków różnych miast należących do ZMB.

Związek Miast Bałtyckich to zrzeszenie ponad 100 nadbałtyckich miast, które łączy podobny rozwój regionu morza Bałtyckiego, podobna kultura oraz środowisko.

GRATULUJEMY zwycięzcom, a w szczególności Łebie!

Magdalena Nieczypor, UM Łeba

Galeria

fot. Radosław Czyżewski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.