www.sxc.hu

Gminy należące do Forum NORDA systematycznie spotykają się wspólnie obierając i realizując cele. Tym razem planują grupowo kupować energię, dzięki czemu miałaby być tańsza. Na kolejnym spotkaniu wspólnie będą przygotowywać się do sezonu turystycznego.

www.sxc.hu

Trzecie posiedzenie Metropolitalnego Forum Wójtów, Burmistrzów i Prezydentów NORDA – odbyło się 4 stycznia 2012 roku w Urzędzie Gminy Choczewo. Na spotkaniu głównie omawiano wspólne działanie dla osiągania korzyści, wynikających z grupowego zakupu energii. Co z kolei przyczyni się do dużych rabatów od dostawcy energii dla kilkunastu czy kilkudziesięciu gminnych placówek, takich jak szkoły czy przychodnie zdrowia. Możliwe jest dokonywanie grupowych zakupów dla obszaru kilku gmin – a docelowo – przez wszystkie gminy reprezentowane w Forum. Koordynatorem prac Zespołu do przygotowania wspólnej oferty grupowego zakupu energii w obszarze działania Forum jest wójt gm. Choczewo – Wiesław Gębka.
4 stycznia do Forum przystąpił burmistrz Łeby Andrzej Strzechmiński. Kolejne, czwarte spotkanie odbędzie się w Łebie, gdzie temat przewodni dotyczyć będzie współdziałania dla przygotowania sezonu turystycznego 2012 roku.

2 KOMENTARZE

  1. Czy gminy liczą też na to, że razem z rabatami od nowego sprzedawcy energii dostawać będą także pieniądze na działalność lokalnych drużyn i klubów sportowych, organizowanie imprez, koncertów, itp.? Bo chyba do dotychczasowego sprzedawcy się o to już nie zwrócą?

  2. Pomijając fakt że gmina jako zamawiający powinna stosować prawo zamówień publicznych również przy zamówieniach na zakup energii elektrycznej, sponsoring klubów nie jest chyba wart oszczędności na poziomie 25% od obecnych kosztów. Energa to najdroższa spółka obrotu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.