www.um.rumia.pl

Z dworca w Rumi korzysta bardzo duża liczba osób. Z samochodu przesiadają się do kolejki i kontynuują swoją dalszą podróż. Jednak dużym problemem i nieudogodnieniem dla pobliskiego marketu budowlanego jest mała ilość miejsc postojowych, co ma się na wiosnę zmienić.

www.um.rumia.pl

Władze miasta porozumiały się ze spółką PKP, która udostępniła do użytku teren po drugiej stronie torów przy dworcu kolejowym w Rumi. – Ten teren kiedyś służył do wyładowywania wagonów towarowych, a teraz jest praktycznie nieużywany – mówi wiceburmistrz miasta Ryszard Grychtoł. Chcemy go udostępnić jako miejsca parkingowe w systemie park & ride, czyli będzie można dojechać do dworca swoim samochodem i wsiąść w pociąg lub SKM. Ta możliwość i oddanie ulicy towarowej stworzy takie warunki kierowcom – dodaje wiceburmistrz Rumi.

Teren przyszłego parkingu wyłożony jest betonowymi płytami i tak zostanie, jedynie w co miasto zainwestuje to remont kanalizacji, oświetlenie i zabezpieczenie oddzielające tory kolejowe od parkingu. Teren nie należy do miasta, dlatego przeprowadzone na wiosnę zostaną tylko te inwestycje, które pozwolą na rozpoczęcie korzystania z terenu. Docelowo parking ma być na ponad 100 samochodów. Póki co będzie 60 wolnych miejsc, natomiast po wygaśnięciu dzierżawy przez kolej składnicy złomu dodatkowe 50.

Władze miasta Rumi myślą też o wprowadzeniu płatnych miejsc parkingowych na terenie miasta, głównie w okolicy dworca. Burmistrz Rumi uważa, iż od tego rozwiązanie nie da się uciec, a obserwując system odpłatnych miejsc postojowych w Gdyni, można stwierdzić że przynosi wymierne efekty. Nowy parking powstanie prawdopodobnie na wiosnę roku bieżącego.

3 KOMENTARZE

  1. Super. Widać władze miasta myślą o zmotoryzowanych. Przydałaby się taka inicjatywa przy dworcu w Redzie. Dziennie parkuje przy dworcu ponad 100 aut, a miejsc postojowych jest bardzo mało. „Dziki” parking przy dworcu jest w opłakanym stanie.

  2. Parking jest wskazany w takim miejscu- w centrum i przy dworcu SKM.
    Fajnie byłoby również wybudować miejsca na rowery/skutery/ motory- myślę, że spora liczba osób chiałaby tylko dojechać takim środkiem do dworca i przesiąść się na pociąg.
    Nowa inwestycja zbiega się z planowanym remontam dworca 2012-2013 i ukończeniem w tym roku inwestycji przebudowy ul. Towarowej.
    Jest szansa na zagospodarowanie tego terenu pod parking- jestem za, tylko nie na istniejących płytach betonowych.

  3. Ten obok pawilonów jest dobry ale nierówny,same dziury a ten na Towarowej całkowite ciemności w nocy,podziękuję.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.