www.cepr.pl

Tysiące Mikołajów zjechało dziś do Szymbarku, by wziąć udział w VIII Ogólnopolskim Zjeździe Mikołajów w Centrum Edukacji i Promocji Regionu. Jak zwykle rozdawali prezenty najmłodszym mieszkańcom Kaszub.

www.cepr.pl

Tradycyjnie już 6 grudnia w Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku pojawiło się parę tysięcy Mikołajów, aby wspólnie wspierać akcję pomocy dzieciom. Patronat nad imprezą objął Marek Michalak, rzecznik Praw Dziecka, który wraz z gospodarzami uroczyście otworzył zjazd. W trakcie imprezy zbierano podarunki dla dzieci oraz listy do św. Mikołaja. Ponadto były konkursy, występy Mikołajów z różnych regionów Polski, dziecięce zabawy i parada Mikołajów na motocyklach. Przy najdłuższym stole świata zasiadła Rada Mikołajów, która niesie pomoc poszkodowanym, opuszczonym i potrzebującym dzieciom.

www.cepr.pl

Atrakcją dla wszystkich dzieci obdarowanych oraz przebywających na zjeździe była też dwujęzyczna książka. Na język kaszubski bajkę przetłumaczył Eugeniusz Pryczkowski. – Książeczka zostanie dołączona do wszystkich paczek, otrzymają ją także wszystkie dzieci obecne na zjeździe – mówi Mirosław Zieliński z CEPR. Autorką „Bajki o odwróconym świecie” jest Marzanna Graff. Książka opowiada o świecie na opak oraz zawiera historię powstania domu do góry nogami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.