fot. ryanair.com

Port Lotniczy im. Lecha Wałęsy w Gdańsku obsłużył w tym roku już 2,2 mln pasażerów i poprawił swój ubiegłoroczny wynik o 10 procent. W rozpoczętym sezonie zimowym w Rębiechowie pojawiło się aż 11 nowych połączeń lotniczych.

fot. ryanair.com


W samym miesiącu październiku z gdańskiego lotniska skorzystało o 6 proc. więcej pasażerów niż w roku 2010. Do analogicznego okresu roku poprzedniego , w skali 10 miesięcy wzrost ten sięgnął poziomu 10 proc. W sezonie zimowym 2011 w ofercie portu lotniczego pojawiło się 11 nowych połączeń. Są to dodatkowe połączenia krajowe i zagraniczne. – W branży lotniczej, tak samo jak w turystycznej mówi się o pewnej sezonowości. Z reguły sezon zimowy to znaczne zmniejszenie tempa wzrostu liczby odprawianych pasażerów. W Gdańsku łamiemy te reguły! W samym listopadzie obsłużyliśmy, aż 13 proc.  więcej pasażerów w stosunku do listopada ubiegłego roku. Tym samym poziom wzrostu po 11 miesiącach wzrósł do 10 proc. – Jest to doskonały wynik w skalę europejską. W Gdańsku przybywa pasażerów oraz kolejnych połączeń, tylko w ostatnich dniach przewoźnik Wizz Air ogłosił wprowadzenie w rozkładzie letnim kolejnych kierunków, są nimi Trondheim i Haugesund – mówi Tomasz Kloskowski Prezes Zarządu Portu Lotniczego w Gdańsku.

Z pewnością to nie koniec rekordów lotniska w Gdańsku. Rozbudowa portu lotniczego oraz szersza oferta tras zwiększy liczbę osób korzystających z trójmiejskiego portu lotniczego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.