Fot. Tak będzie wyglądał nowy statek

W  Gdyni zwodowano kadłub statku „Rainbow Warrior III” budowanego dla organizacji Greenpeace. Kadłub z częściowym wyposażeniem powstał w stoczni Maritim Shipyard w Gdańsku.

Fot. Tak będzie wyglądał nowy statek

 

Wodowanie kadłuba „Rainbow Warrior III”  odbyło się bez problemów.  – Teraz kadłub poczeka w doku w Gdyni do poniedziałku, kiedy to zostanie podczepiony do holownika, który odtransportuje jednostkę do niemieckiej stoczni w Bremerhaven – powiedział PAP Ryszard Stasierowski, kierownik produkcji stoczni Maritim Shipyard,, Budowa stalowego kadłuba rozpoczęła się w gdańskiej stoczni w lipcu. Po zakończeniu prac kadłub został umieszczony na pontonie, który odtransportował jednostkę do Gdyni, gdzie stocznia posiada pływający dok. Tam odbyło się wodowanie.

Fot.: Tak będzie wyglądał nowy statek

Kadłub „Rainbow Warrior III” – dwumasztowego żaglowca o długości prawie 58 m i szerokości ponad 11 m – powstał w gdańskiej stoczni na zlecenie niemieckiej stoczni Fassmer w Bremerhaven, która podpisała kontrakt z Greenpeace i w której żaglowiec będzie całkowicie wyposażany. Budowa nowego „Rainbow Warrior” zakończy się w październiku 2011 r.

Fot. Greenpeace

Nowy flagowy statek Greenpeace będzie najbardziej przyjazną środowisku jednostką pływającą wykorzystywaną przez organizację. Jednostka będzie obsługiwana przez 32-osobową załogę. Statek ma być też energooszczędny – ciepło emitowane przez silnik zostanie wykorzystywane do podgrzewania wody i kabin załogi.
– Greenpeace uczestniczył w każdym etapie procesu projektowania, dzięki czemu zapewniliśmy zastosowanie wyłączenie materiałów przyjaznych środowisku – powiedział Jacek Winiarski, rzecznik Greenpeace w Polsce. 

Greenpeace to międzynarodowa organizacja pozarządowa, działająca od 40 lat na rzecz ochrony środowiska naturalnego. Biura Greenpeace znajdują się w ponad 40 krajach świata. Aby zachować swoją niezależność, Greenpeace nie przyjmuje dotacji od rządów, partii politycznych i korporacji. Działania Greenpeace finansowane są przez indywidualnych darczyńców.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.