fot. ppnt.pl / T. Kamiński
W Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym rozpoczęła się trzydniowa konferencja Social Innovation eXchange Winter School 2011. Przedstawiciele środowiska akademickiego, polityki i biznesu dyskutować będą o wyzwaniach i kierunkach rozwoju nowych idei służących dobru publicznemu.

Po raz pierwszy spotkanie SIX odbywa się w Polsce. W Gdyni pojawią się przedstawiciele krajów członkowskich Unii Europejskiej, Brazylii, Chin, Kanady, Korei Południowej, Norwegii i Stanów Zjednoczonych, Turcji, a także Miasta Gdyni i Agendy ONZ ds. Rozwoju w Polsce, która od 2011 r. ma swoje biuro również w PPNT.

fot. ppnt.pl / T. Kamiński

Spotkanie rozpoczną warsztaty organizowane w ramach inicjatywy Social Innovation Europe – Europa Innowacji Społecznych, zainicjowanej w marcu tego roku przy Komisji Europejskiej. Jest to część Unii Innowacji – nowego programu innowacji społecznych i jednego z filarów strategii Europa 2020. Działa na zasadzie platformy wymiany wiedzy i doświadczeń między sektorem publicznym, trzecim sektorem i przedsiębiorstwami społecznymi.

Kolejne dwa dni wydarzenia, 22 i 23 listopada, to oficjalne spotkanie 2011 SIX Winter School – Społeczne Innowacje w 2015: Jakie będą i jak je osiągnąć?, poświęcone rozwojowi innowacji społecznych w Europie w dobie kryzysu.

Social Innovation eXchange tworzy ponad 3000 osób i organizacji: pozarządowych, międzynarodowych korporacji, instytucji publicznych i uczelni wyższych zaangażowanych w promocję innowacji społecznych. Celem SIX jest doskonalenie metod i rozwiązań, które pozwolą skutecznie walczyć z wyzwaniami społecznymi związanymi z nierównością, ochroną zdrowia, postępującym starzeniem się czy zmianami klimatu.

Pomorski Park Naukowo-Technologiczny w Gdyni aktywnie rozwija moduł Innowacji społecznych, otwierając się na współpracę, realizację projektów i organizację wydarzeń w tym zakresie, jak choćby SIX Winter School czy TEDx Gdynia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.